Duyurular

Üniversitemizde ProQuest Sertifikalı Eğitim Semineri Verildi EndNote Eğitim Semineri Gerçekleştirildi "Bilgi Okuryazarlığı ve Kütüphane Kaynakları Kullanımı Eğitimi" Verildi. Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğrencileri Kütüphanemizi Ziyaret Etti... Paydaş Analizi Toplantısı Gerçekleştirildi... “Makale Yazım Teknikleri” Konulu Sertifikalı Eğitim Semineri Gerçekleştirildi. EndNote Bibliyografik Düzenleme Veritabanı Erişime Açılmıştır. Kütüphane Kataloğunu Nasıl Tararım ? Kütüphanemizden Bir Hizmet Daha... Tablet Ödünç Verme Uygulaması Başlatılmıştır. Bilgi Okuryazarlığı ve Katalog Tarama Eğitimi Verildi Kitap Tarama Hizmetimiz Başlamıştır. Cep Kütüphanem Uygulamasını Yüklediniz Mi? Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Öğrencilerine "Kütüphane Kullanımı Eğitimi" Verildi. Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğrencilerine "Kütüphane Kullanımı Eğitimi" Verildi. Sesli Kitaplarımız Yeni Alınan Kitaplarımız... 2018 Yılı İçin Abone Olunan 25 Adet Veritabanı Erişime Açılmıştır. Kütüphane Koleksiyonumuza Eklenen Yabancı Kitapların Listesi... Yeni Alınan Kitaplarımız İçin Tıklayınız !!! Üniversitemizde “Kitap ve İnsan” Konulu Konferans Düzenlendi Şubat Ayının Kitapları... Şubat Ayında Kütüphane Dermesine 571 Adet Yeni Kitap Eklenmiştir. 30 Ağustos Zafer İlkokulu Öğrencileri Kütüphanemizi Ziyaret Etti. Mart Ayı'nın Konu Başlığı "Stefan ZWEİG" "Literatür Tarama Teknikleri ve Pratik Araştırma İpuçları” Konulu Sertifikalı Eğitim Semineri Gerçekleştirildi.

“Makale Yazım Teknikleri” Konulu Sertifikalı Eğitim Semineri Gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından “Uluslararası Akademik Dergilerde Yayın Yapmak: Adım Adım Bir Rehber” konulu eğitim semineri düzenlendi. 31 Ekim 2017 tarihinde Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşen eğitim seminerine konuşmacı olarak Wiley Türkiye Temsilcisi Duygu Paçalı katılırken, seminere akademik personel ile öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Eğitim seminerinde bir sunum yapan Wiley Türkiye Temsilcisi Duygu Paçalı, Wiley Online Library Platformu hakkında bilgi verirken Wiley’in içeriğine değindi. Paçalı, makale yazmanın inceliklerini anlatarak makale yazarken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi verdi. Seminere yazarlar, yazar adayları, araştırmacılar, öğrenciler ve öğretim üyelerinin katılması gerektiğini vurgulayan Duygu Paçalı, bu seminerin makalelerini uluslararası dergilerde yayınlanmasını isteyenlerin de faydalanabileceği bir eğitim semineri olduğunu ifade etti.

“Uluslararası Akademik Dergilerde Yayın Yapmak: Adım Adım Bir Rehber” konulu eğitim semineri katılımcıların sorularının yanıtlanmasının ardından sona erdi.