Duyurular

Üniversitemizde ProQuest Sertifikalı Eğitim Semineri Verildi EndNote Eğitim Semineri Gerçekleştirildi "Bilgi Okuryazarlığı ve Kütüphane Kaynakları Kullanımı Eğitimi" Verildi. Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğrencileri Kütüphanemizi Ziyaret Etti... Paydaş Analizi Toplantısı Gerçekleştirildi... “Makale Yazım Teknikleri” Konulu Sertifikalı Eğitim Semineri Gerçekleştirildi. EndNote Bibliyografik Düzenleme Veritabanı Erişime Açılmıştır. Kütüphane Kataloğunu Nasıl Tararım ? Kütüphanemizden Bir Hizmet Daha... Tablet Ödünç Verme Uygulaması Başlatılmıştır. Bilgi Okuryazarlığı ve Katalog Tarama Eğitimi Verildi Kitap Tarama Hizmetimiz Başlamıştır. Cep Kütüphanem Uygulamasını Yüklediniz Mi? Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Öğrencilerine "Kütüphane Kullanımı Eğitimi" Verildi. Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğrencilerine "Kütüphane Kullanımı Eğitimi" Verildi. Sesli Kitaplarımız Yeni Alınan Kitaplarımız... 2018 Yılı İçin Abone Olunan 25 Adet Veritabanı Erişime Açılmıştır. Kütüphane Koleksiyonumuza Eklenen Yabancı Kitapların Listesi... Yeni Alınan Kitaplarımız İçin Tıklayınız !!! Üniversitemizde “Kitap ve İnsan” Konulu Konferans Düzenlendi Şubat Ayının Kitapları... Şubat Ayında Kütüphane Dermesine 571 Adet Yeni Kitap Eklenmiştir. 30 Ağustos Zafer İlkokulu Öğrencileri Kütüphanemizi Ziyaret Etti. Mart Ayı'nın Konu Başlığı "Stefan ZWEİG" "Literatür Tarama Teknikleri ve Pratik Araştırma İpuçları” Konulu Sertifikalı Eğitim Semineri Gerçekleştirildi.

"Literatür Tarama Teknikleri ve Pratik Araştırma İpuçları” Konulu Sertifikalı Eğitim Semineri Gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından akademik personele ve öğrencilere EBSCO Veri Tabanı ve “Literatür Tarama Teknikleri ve Pratik Araştırma İpuçları” konulu seminer verildi. 9 Ekim 2017 tarihinde Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşen seminerde firma temsilcisi Uğurcan Özkan EBSCO veri tabanı hakkında bilgiler verirken seminere akademik personel ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. 

Seminerde EBSCO Veri Tabanının kullanımı hakkında bilgiler veren Uzman Uğurcan Özkan, veri tabanının kullanımındaki kolaylıklara değindi. EBSCO Veri Tabanı ile birçok veriye anında ulaşmanın çok kolay olduğunu belirten Özkan, EBSCO ile tam metin makaleleri, dergi makaleleri, tezler ve basılı kaynaklar gibi birçok bilginin taranabileceğini ifade etti. EBSCO Veri Tabanının makale tarama işleminin yanı sıra birçok farklı işlemlerde de kullanılabileceğini ifade eden Uğurcan Özkan, EBSCO ile otomatik olarak kaynakça oluşturma ve bibliyografik yönetim programları, entegrasyon oluşturma, aramalar ve dergiler için hatırlatma, kişisel klasör kullanımı, dergi arama ve e-kitapların online kullanımı ve indirilmesi gibi işlemlerin yapılabileceğini söyledi. 

Seminer katılımcıların sorularının yanıtlanmasının ardından sona erdi.