Duyurular

Ağustos Ayının Kitapları...

 

ŞİMDİ BİZ NEYİZ (Ağustos Ayı'nın En Çok Satanları) 

 Bir blog yazıp hayatı değişen, hatta o hayattan bir de film yapılan, geçmişinden kaçarken bile yine ona sığınan PuCCa, çok acı çekti, inanılmaz eğlendi, hep yanlış kişilere âşık oldu, çok çalıştı, bazen aç uyudu, böbreğini satmayı bile düşündü, gün geldi hayvanlar gibi para saçtı, inanılmaz güzel dedikodu yaptı, kaymak gibi işin içinden sıyrıldı, sürekli burnunu boka batırdı, çok gezdi, çok sarhoş oldu, tek gözü kör bir köpeği evlat edindi, hayal ettiği eve taşındı sonra pişman oldu, çok kınadı ve hepsini tek tek yaşadı.

 

Yer Numarası    PL 248 P961 S588

Ahi Evran Üniversitesi  Merkez Kütüphane Kitap İçin Tıklayınız.

 

SATRANÇ (Ağustos Ayı'nın En Çok Satanları)
New York'tan Buenos Aires'e giden bir yolcu gemisinde yolcular arasında bulunan bir milyoner, dünya satranç şampiyonu Mirko Czentovic'e, ücreti karşılığında, bir parti satranç oynamayı teklif eder. İkisinin oyununu izleyen Avusturyalı bir göçmen, Dr. B., oyun sırasında kendini tutamayıp onlara karışınca şampiyonla karşılaşması önerilir kendisine. Gestapo tarafından bir otel odasına kapatılan ve uzunca bir süreyi bu odada, tek başına ve oyalanacak hiçbir şeyi olmadan geçiren, yalnızca sorgulama için odadan çıkarılan Dr. B., bir gün rastlantıyla eline geçirdiği bir satranç kitabı sayesinde bu oyunun inceliklerini öğrenmiştir. Satranç tahtası ve taşları olmamasına rağmen, önce ekmekten yaptığı satranç taşlarıyla sonra da tümüyle zihninden oynayarak kuramsal bir satranç ustası olup çıkar. Ancak bu tutkusu yüzünden sinir krizine, beyin ateşine yakalanır.

  Yer Numarası    PT 2653 W42 S253

  Ahi Evran Üniversitesi  Merkez Kütüphane Kitap İçin Tıklayınız

 

 CEMAL SÜREYA 

SEVDA SÖZLERİ (Ağustos Ayı Yazarımız)

Cemal Süreya, Cumhuriyet Dönemi şiirinin en özel "vitamin"iydi. Lirik, erotik, politik gür bir ırmak. Sevda Sözleri bu büyük ustanın bütün şiirlerini bir araya getiriyor. Öyle bir bütünlük ki bu, sıcak, tılsımlı ve ölümsüz...
 

Yer Numarası    PL235.8 C45 2013

Ahi Evran Üniversitesi  Merkez Kütüphane Kitap İçin Tıklayınız

        

 

BORÇTAN KURTUL (Ağustos Ayın'da Kütüphanemizde En Çok Okunanlar) 

"Bilmeni İstemedikleri Mucizevi Borçtan Kurtulma Sırları!"

Bu harika aslanın bakışlarına ve gücüne bu kitabı okuduktan sonra sen de sahip olacaksın.

Hayalindeki borçsuz hayat için, bu kitabın bir kaç sayfasını oku, ne demek istediğimi anlayacaksın.

Neden borçtan kurtulamıyorsun? Senden gizlenen tüm sırları bu kitapta paylaştım!

19 senede ödeyebildğim borçlarımı bu kitaptaki sırlarla nasıl 18 ayda ödediğimin yer yer hüzünlü ama sonu mutluluk olan hikayesini seninle paylaşmak istedim.

Bu kitaptaki borçtan kurtulma tekniklerini uygulayan kişilerin hikayeleri de sana ilham verecek. Örneğin; Bir ev hanımı, iş adamı kocasının inanılmaz borcunu nasıl kapattı?

İşsiz kalmış borçlu birisi nasıl 1 senede borçlarından kurtuldu?                         İşini sevmeyen genç kadın, hangi Pasif Gelir tekniklerini kullanarak hayalindeki işe kavuştu?

Yer Numarası HJ 88 O3725 B63

Ahi Evran Üniversitesi  Merkez Kütüphane Kitap İçin Tıklayınız

 


YÜZÜKLERİN EFENDİSİ (AĞUSTOS Ayında Kütüphanemizde En Çok Okunanlar) 

Dünya ikiye bölünmüştür, denir Tolkien'ın yapıtı söz konusu olduğunda: Yüzüklerin Efendisi'ni okumuş olanlar ve okuyacak olanlar. Artık Türkiye'li okur da okumuş olanlar tarafına geçebilecek! 'Yüzüklerin Efendisi' son yüzyılın en çok okunan yüz kitabı arasında en başta geliyor; bilimkurgu, fantezi, polisiye, best-seller yada ana akım demeden, tüm edebiyat türleri arasında tartışmasız bir önderliğe sahip. Bir açıdan bakarsanız bir fantezi romanı, başka bir açıdan baktığınızda, insanlık durumu, sorumluluk, iktidar ve savaş üzerine bir roman. Bir yolculuk, bir büyüme öyküsü; fedakarlık ve dostluk üzerine, hırs ve ihanet üzerine bir roman.

Yer Numarası  

  PR 6039 O32 Y9 2016
   

 Ahi Evran Üniversitesi Merkez Kütüphane Kitap için Tıklayınız