Deneme Erişimli Veritabanları

   

 

Başlangıç Tarihi ve Bitiş Tarihi

06 Eylül 2021 - 04 Kasım 2021

ClinicalKey Student veritabanına​ giriş yapmak için üstte bulunan logoya tıklayınız.

ClinicalKey Student veritabanı: online tıp ders kitaplarını, videoları ve interaktif çalışma araçlarını içeren, uzaktan eğitimi destekleyen yeni nesil fonksiyonel tıp eğitimi platformudur. ClinicalKey Student platformu, tıbbi literatürün en güvenilir ve kapsamlı tıp koleksiyonunu erişime sunarak, öğrencilerin ihtiyaç duydukları cevaplar ile programlarına uyumlu olarak, istedikleri zaman buluşmalarını sağlamaktadır. Elsevier dijital kaynaklar ve içeriğini güçlü öğrenim ve çalışma araçları ile birleştirerek tıp öğrencilerine sunmaktadır.

ClinicalKey Student İçeriği:

  • Kitaplar (textbooks) : Elsevier’ın yayınladığı, tıp eğitimiyle ilgili 40 uzmanlık alanında 250’den fazla TIP konulu ders kitabı,

  • Videolar: Anatomik diseksiyonların pratik gösterimlerinden, eğitici klinik muayene örneklerine kadar 850'den fazla eğitim videosu,

  • Görüntüler: Görsel öğrenimde kullanılan 85.000'den fazla görüntü,

  • Hızlı erişilebilen özet bilgiler: Karmaşık tıbbi durumları anlaşılması kolay özetlere dönüştüren 1500'ün üzerinde hızlı erişim özeti.

Elsevier ‘’ClinicalKey Student‘’ eğitim platformu arayüz ayrıcalıkları nelerdir?

* Dilediğiniz kitap içinden Bookshelf özelliğini çalıştırarak; İşaretleme, Not alma, İmajları sunuma aktarma, Metin kopyalama, Aplikasyon üzerinden sesli okuma (text to speech) ve Çalışma kartları oluşturma gibi özellikleri kullanabilirsiniz.

Ödev Oluşturma (Create Assignment) modülü ve highlight, sharing ayarları yardımıyla farklı öğrenci gruplarınız ile paylaşabileceğiniz ödevleri işaretlemeleriniz ve notlarınız ile hazırlayabilirsiniz.  

Öğrencileriniz hem sizin paylaştığınız, hem de kendi oluşturdukları notları çıktı alabildikleri gibi çevrimdışı olarak da mobil aplikasyon üzerinden okuyabilirler, üzerinde çalışabilir ve birbirlerinin notlarını takip edebilirler.

ClinicalKey Student Bookshelf aplikasyonunu telefonunuza indirerek, bir kez log-in olarak incelemiş olduğunuz kitaplara ve çalışmalarınıza uzaktan çevrimdışı olarak da erişebilirsiniz.

Platform ile ilgili faydalı videolar:

Dosyalar:

·        ClinicalKey Student Broşürü

·        ClinicalKey Student İçerik Listesi

·        ClinicalKey Student Öğrenci Kullanım Kılavuzu

·        ClinicalKey Student Akademisyen Kullanım Kılavuzu

·        ClinicalKey Student Sunumu

·        ClinicalKey Student Foundation Kullanıcı Kılavuzu

·        ClinicalKey Student Foundation Broşürü

·        ClinicalKey Student Foundation Sunumu

·        ClinicalKey Student Foundation Sunum Oluşturma Özelliği

   

Başlangıç ve Bitiş Tarihi

01 Ekim 2021 - 30 Ekim 2021

MarketLine veri tabanına giriş yapmak için üstte bulunan logoya tıklayınız.

MarketLine veritabanı: GlobalData tarafından üretilen ve hizmete sunulan MarketLine Veritabanı,


    * 6.000'in üzerinde endüstri profilleri, 
    * 500.000'in üzerinde şirket veritabanı, 
    * 600'ün üzerinde vaka çalışmaları, 
    * 1.500.000 şirket haberleri 
    * Ülke raporları, 
    * 180 dolayında şehir analizleri içermektedir. 

Kullanım Kılavuzu Videosu: [ https://globaldata.zoom.us/rec/share/CiY7ikyu88SuhbUpX5WT08ZZBo8s0jOTzGXYwUX-AyswSqOAGWovGmvw922ALJvk.Z1PPo0yqvem-N4JZ | https://globaldata.zoom.us/rec/share/CiY7ikyu88SuhbUpX5WT08ZZBo8s0jOTzGXYwUX-AyswSqOAGWovGmvw922ALJvk.Z1PPo0yqvem-N4JZ ]  --- (Passcode (Şifre)  @2Vnv^aV 

   

dMags Dijital Yayıncılık

Başlangıç ve Bitiş Tarihi

20 Eylül 2021 - 31 Ekim 2021

dMags Dergi Platformu veri tabanına giriş yapmak için üstte bulunan logoya tıklayınız.

dMags Dergi Platformu veritabanı: Türkiye'nin en eski dijital dergi platformu olan *dMags Dergi Platformu* bünyesinde Türkiye'den 400'ün üzerinde dergi bulunmakta ve sayesinde yaklaşık 10 basılı dergi abonelik maliyeti ile 400'ün üzerinde dergiyi elektronik ortamda kullanıcılarınıza ulaştırabilirsiniz. Atlas, National Geographic, Popular Science, Capital, Ekonomist, Forbes, Chip gibi bir çok farklı kategoride alanında çok talep edilen yayınları bünyesinde barındıran dMags platformu ile kullanıcılarınız eş zamanlı olarak bilgisayarlarından ve mobil cihazlarından diledikleri zaman diledikleri yerde dergileri online okuma imkanı gerçekleştirebilirler.

   

Başlangıç ve Bitiş Tarihi

01 Ekim 2021 - 31 Ekim 2021

JaypeeDigital Akademik Tıp ve Sağlık Bilimleri​ veri tabanına giriş yapmak için üstte bulunan logoya tıklayınız.

 

JaypeeDigital Akademik Tıp ve Sağlık Bilimleri veritabanı: Anadili İngilizce olmayanlar için anlaşılabilir akademik İngilizce ile yazılmış; 900’den fazla ders e-kitabı (textbook), 2600’den fazla akademik e-kitap olmak üzere toplam 5115 e-kitap, 8000’den fazla ameliyatları gösteren ve sesli anlatımlı video, MCQ, SBA, SCE soru bankası ve cevapları, USMLE, MRCP, FRCS, FRCR sınavları için hazırlık kitapları, Eski sayıları ve en son sayılarına erişilebilen 70 e-dergi içermektedir. Bu 63 e-derginin 12 tanesi doğrudan diş hekimliği ile ilgilidir.

Kullanıcılar tüm kitap chapterlarını ve makaleleri bilgisayarlarına indirebilirler.

Üniversite ve uluslararası mesleki tıp dernek ve kuruluşlarının resmi yayınevidir.

5000’nin üzerinde e-kitap, 8000’den fazla video ve 70 e-dergi Jaypee Digital’ın kendi özel yayınlarıdır. Başka hiçbir veritabanında mevcut değildir ve diğer veritabanlarıyla çakışma yoktur.

Oluşturulan kullanıcı hesapları ile Proxy olmadan istenilen yer ve zamanda veritabanına erişim sağlanabilmektedir.

*** Deneme erişimi sürecinde JaypeeDigital veritabanı içerisindeki kaynaklar sadece ekranda görüntülenebilmekte olup, indirilememektedir.

*** Kullanıcılarımız kampüs dışından erişim için kendilerine ait hesap oluşturduğu takdirde Proxy ayarı yapmadan da JaypeeDigital veritabanını kullanabilirler.

   

Başlangıç ve Bitiş Tarihi

29 Eylül 2021 - 31 Ekim 2021

Philosophy Documentation Center​ veri tabanına giriş yapmak için üstte bulunan logoya tıklayınız.

Felsefe (Philosophy Documentation Center – PDC) veritabanı: Felsefe ve Felsefe ile ilgili tüm bilim dallarını, uygulamalı etik ve ilahiyat alanlarında yayımlanan  225  akademik e-derginin yanı sıra, seri kitaplar, konferans bildirileri, vb. kaynaklar içerir.

160.000’den fazla makalenin yer aldığı koleksiyon, konusunda en yetkin veritabanlarından birisidir.

PDC Felsefe veritabanı, COUNTER uyumlu kullanım istatistiği ve Metadata, DOI, CrossRef desteği sağlar.

PDC koleksiyonunda yer alan tüm e-dergiler, EDS, Summon, Primo servisleri tarafından da taranabilmektedir.

 Örnek konu başlıkları:

• Analitik Felsefe  • Antik Çağ Felsefesi  • Bilim Felsefesi  • Çağdaş Felsefe  • Eğitim Felsefesi  • Felsefe Tarihi  • Gençler için Felsefe  • İlahiyat  • İş ve     

  Profesyonel Etik  • Sosyal ve Politik Felsefe

   

Başlangıç ve Bitiş Tarihi

05 Ekim 2021 - 31 Ekim 2021

The World Biographical Information System Online (WBIS Online)​ veri tabanına giriş yapmak için üstte bulunan logoya tıklayınız.

The World Biographical Information System Online (WBIS Online) veritabanı: Milattan önce 800 yılından günümüze kadar olan periyotta yaşamış olan farklı sosyal ekonomik, kültürel ve meslek gruplarından 6 milyon kişi hakkında bilgiler içeren dünyanın en kapsamlı biyografik veritabanıdır. K.G. Saur Verlag’in biyografik arşivlerinin mikrofiş versiyonlarının dijitalleştirilmesi ile oluşturulan kaynak Türk, İngiliz, Rus, Amerikan, Arap / İslam gibi yaklaşık 30 tane  arşivden oluşmakta ve orjinal kaynaklardan alınmış güvenilir hakemli bilgiler içermektedir.

WBIS Türk Biyografi Arşiv modülü, 160 kaynaktan 89,000 kişi hakkında 127,000 makale, Arap-Islam Biyografi Arşiv modülü ise 400’ü aşkın kaynaktan 152,000 kişi hakkında 200,000 den fazla makale içermektedir.

Kimler için; Tarihçi, sosyolog, kültürel ve edebi alanlarda akademisyenler ve ilahiyatçılar.

   

Başlangıç ve Bitiş Tarihi

15 Ekim 2021 - 31 Ekim 2021

Dar Almandumah​ veri tabanına giriş yapmak için üstte bulunan logoya tıklayınız.

 

 

 

 

Dar Almandumah veritabanları: Tam metin içerik ile Arapça süreli yayınlarda ve akademik dergilerdeki araştırma ve çalışmaları bir araya getiren Dar Almandumah veritabanları, 1500'ten fazla akademik dergi, 2000'in üzerinde konferans başlıkları ve 100.000'in üzerinde tez içermektedir. Dar Almandumah veritabanları şu şekildedir:

* Edusearch: Eğitim ve sosyal araştırmalarda tam metin içeriği ile başlıca kaynaktır. EduSearch, eğitim, öğrenim ve diğer sosyal bilimler alanlarındaki profesyoneller ve araştırmacılar için hazırlanan bir portaldır. EduSearch bu dallarda yayımlanmış hemen hemen tüm Arapça dergileri ve konferans araştırmaları ile seminerleri kapsar.
* HumanIndex: Beşeri Bilimler alanındaki araştırmalar için önemli bir kaynaktır. Bu uzmanlaşmış ilk Arap veritabanı, akademisyenler ve profesyoneller için birincil kaynak olmuştur. Veritabanı, Beşeri Bilimlerde Arapça yayınlanan hemen hemen tüm akademik dergileri ve konferans bildirilerini kapsar.
* İslamicInfo: İslam ve Hukuk Çalışmaları alanında araştırma kaynağıdır. İslam ve Hukuk Çalışmaları’nda uzmanlaşmış ilk Arap veritabanıdır. Akademisyenler ve profesyoneller için birincil kaynak niteliğindedir. İslam ve Hukuk Çalışmaları alanında yayımlanmış konferans ve seminer bildirilerinin yanında hemen hemen tüm Arapça akademik dergileri kapsamaktadır.
* AraBase: İslam ve Hukuk Çalışmaları alanında araştırma kaynağıdır. İslam ve Hukuk Çalışmaları’nda uzmanlaşmış ilk Arap veritabanıdır. Akademisyenler ve profesyoneller için birincil kaynak niteliğindedir. İslam ve Hukuk Çalışmaları alanında yayımlanmış konferans ve seminer bildirilerinin yanında hemen hemen tüm Arapça akademik dergileri kapsamaktadır. 
* EcoLink: Ekonomi ve İşletme Çalışmaları alanında araştırma kaynağıdır. Ekonomi ve İşletme alanlarında uzmanlaşmış ilk Arap veritabanıdır. Akademisyenler ve profesyoneller için birincil kaynak niteliğindedir. Ekonomi ve İşletme çalışmaları alanında yayımlanmış konferans ve seminer bildirilerinin yanında hemen hemen tüm Arapça akademik dergileri kapsamaktadır. 
* Mandumah Dissertations: Çeşitli akademik disiplinlerde Arap araştırmacı ve öğrenciler için ilk ve başlıca referans kaynağıdır. Arapça yüksek lisans tezlerini içeren en büyük veritabanıdır. Çeşitli Arap üniversitelerden 100.000 kadar tez sunmaktadır. DAR ALMANDUMAH, 50.000’den fazla tam metin tezin telif hakkına sahiptir. 

   

Başlangıç ve Bitiş Tarihi

04 Ekim 2021 - 04 Kasım 2021

ProQuest Ebook Central veri tabanına giriş yapmak için üstte bulunan logoya tıklayınız.

Ebook Central elektronik kitap veritabanı: İçerikte şu anda 240.000 den fazla kitap yer almaktadır. Her yıl içerik %10 oranında büyümektedir. İçerik sadece sayısal açıdan değil ayrıca yayın kalitesi açısından da oldukça kuvvetlidir. İçerikte en çok yayın bulunan ilk 3 yayıncı dünyanın en önemli yayıncılarıdır. Ayrıca Wiley ile olan özel anlaşma neticesinde içerikte yer alan 14.000 Wiley kitabı sadece ProQuest üzerinden erişilebilmektedir. İçerikte Tıp, İşletme, Mühendislik, Sosyal Bilimler, Mimarlık, İlahiyat ve daha birçok konu alanına yönelik kitaplar yer almaktadır. Ebook Central genel konulu bir elektronik veritabanı olmakla beraber içerikte farklı dillerden (Fransızca, Almanca v.b) kitaplara erişim sağlanmaktadır.

Kitapların tamamına sınırsız erişim ile erişilebilmektedir. Kitapların tamamı masaüstüne indirilip internet ihtiyacı olmadan kullanılabilmektedir. Ayrıca kitap bölümleri pdf olarak masaüstüne indirilebilmektedir. Şu anda yaklaşık 32.000 kitap DRM-Free olarak tek seferde kitabın tamamı pdf olarak indirmeye uygundur. Kullanıcılar kendi oluşturacakları hesaplarına kitapları kaydedebilir ve bu kitaplar üzerinde not alıp vurgulama yapabilirler. Bu rakamın bu yıl içerisinde 37.000 DRM-Free kitaba çıkarılması planlanmaktadır.

 

   

Başlangıç ve Bitiş Tarihi

27 Eylül 2021 - 05 Kasım 2021

Almanhal veri tabanına giriş yapmak için üstte bulunan logoya tıklayınız.

Almanhal veritabanı: Orta Doğu, Afrika ve Asya’nın en iyi yayıncılarından derlenmiş bilimsel içeriği, Arapça tam metin içinde detaylı arama yapmanızı sağlayan dünyadaki ilk ve tek veritabanıdır.

İslam çalışmalarının yanı sıra, Dil ve Edebiyat, İşletme ve Ekonomi, Siyaset Bilimi, Uluslararası İlişkiler, Tarih, Hukuk, Eğitim Bilimleri, Sosyal Bilimler, Güzel Sanatlar, Psikoloji ve Felsefe ile İslami Finans disiplinlerinde e-kitaplar, e-dergiler, tezler ve araştırma raporları sunan, telif hakları güvence altına alınmış orijinal akademik araştırmaları, üniversite yayınlarını, bilim toplulukları ve araştırma kuruluşlarının çalışmalarını  tek şemsiye altında toplayabilmiş tek koleksiyondur.

Al Manhal veritabanı 20755 e-Kitap, 854 e-Dergi, 12267 rapor ve 9311 tez içermektedir.

   

Başlangıç ve Bitiş Tarihi

04 Ekim 2021 - 15 Kasım 2021

AccessEngineering​ veri tabanına giriş yapmak için üstte bulunan logoya tıklayınız.

AccessEngineering​ veritabanı: McGraw Hill Yayınevi’nin pek çok mühendislik alanındaki ders kitaplarını (textbook) bir araya getiren AccessEngineering veri tabanı IP tabanlı olarak üniversitemiz erişimine açılmıştır. 

Tüm mühendislik konularında yaklaşık 870 adet interaktif kitap, +4.000 interaktif grafik, indirilebilir tablo, +500 denkleme sahip +40 elektronik hesap tablosu, +900 özel eğitici video içeren, materyal özelliklerini öğretmek için özel olarak tasarlanan, McGraw Hill’in —DataVis™— adlı ödüllü veri görselleştirme aracına erişim sunan Access Engineering veritabanında:

Access Engineering veri tabanı içeriğinde aşağıdaki konu başlıkları yer almaktadır: 1. Biyomedikal Mühendisliği 2. Kimya Mühendisliği 3. İnşaat Mühendisliği 4. İletişim Mühendisliği 5. Elektrik Elektronik Mühendisliği 6. Enerji / Petrol Mühendisliği 7. Çevre Mühendisliği 8. Malzeme Mühendisliği 9. Makine Mühendisliği 10. Endüstri Mühendisliği 11. Yazılım Mühendisliği 12. Operasyonel Yöneticilik 13. Schaum Serileri

Access Engineering ile ilgili daha detaylı bilgiye LibGuides websitesinden erişebilirsiniz. Veri tabanı kullanım kılavuzu için lütfen BURAYA tıklayınız.

   

Başlangıç ve Bitiş Tarihi

04 Ekim 2021 - 15 Kasım 2021

AccessMedicine veri tabanına giriş yapmak için üstte bulunan logoya tıklayınız.

AccessMedicine veritabanı: McGraw Hill Yayınevi’nin Genel, Klinik ve Uygulamalı Tıp alanında en güçlü veri tabanı Access Medicine, üniversitemiz erişimine açılmıştır. 

LibGuides: https://mheducation.libguides.com/

Aşağıda yer alan en önemli yayınlar dahil, tüm tıp uzmanlık alanlarını içeren 145 adet ana başlık: • Harrison’s Principles of Internal Medicine, 20e CURRENT Medical Diagnosis & TreatmentThe Color Atlas of Family Medicine, 2eGoodman & Gilman’s: The Pharmacological Basis of Therapeutics, 13eGraber and Wilbur’s FM Examination and Board Review, 4e

Kitap listesinin tamamına, accessmedicine.com sayfasındanBooks sekmesinden erişebilirsiniz.

Bu kaynaklara uzaktan erişebilmeniz için ücretsiz bir MyAccess profili oluşturmanız gerekmektedir. Bu aynı zamanda favori içeriğinizi kaydetmenize, materyalleri düzenlemek için klasörler oluşturmanıza ve etkileşimli inceleme sorularına erişim elde etmenize olanak tanır. MyAccess profilinizi ilk kez kampüs içindeyken oluşturabilirsiniz. Kampüs dışındayken, VPN veya proxy sunucusu aracılığıyla oluşturmanız gerekmektedir.

   

Başlangıç ve Bitiş Tarihi

04 Ekim 2021 - 15 Kasım 2021

AccessPharmacy veri tabanına giriş yapmak için üstte bulunan logoya tıklayınız.

AccessPharmacy veritabanı: McGRAW HILL yayınevinin Eczacılık alanında geliştirdiği ve ABD’de eczacılık eğitimi / board sınavı (NAPLEX) en çok kullanılan veritabanıdır. Düzenli olarak güncellenen, eczacılık eğitiminin değişen taleplerini karşılamak üzere tasarlanmış çevrimiçi kaynaktır. AccessPharmacy, kullanıcılara önde gelen eczacılık referanslarını keşfetmeye, müfredat konularını taramaya, ilaçları ve takviyeleri araştırmaya ve kullanıcılara eczacılık ile ilgili en son haberler ile bilgilerini güncel tutmalarına olanak tanır. Görsel vakalar ve vaka çalışmaları ile öğrencilerin karar verme yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olur.

LibGuides: https://mheducation.libguides.com

E-kitaplar: https://accesspharmacy.mhmedical.com/ResourceList.aspx?siteid=55

Mutlimedia: https://accesspharmacy.mhmedical.com/multimedia.aspx#1398

   

Başlangıç ve Bitiş Tarihi

04 Ekim 2021 - 15 Kasım 2021

AccessEmergencyMedicine veri tabanına giriş yapmak için üstte bulunan logoya tıklayınız.

 

 

 

 

 

AccessEmergencyMedicine veritabanı: McGraw Hill Medical'den AccessEmergency Medicine, acil servisin (ED) acil ihtiyaçlarının tümünü tek bir platformda karşılamaya yardımcı olur. Düzenli olarak güncellenen bu kapsamlı Kütüphane, acil tıp kaynağı, nörolojik ve pediatrik acil durumlardan zehirlenme ve travmaya kadar AS'de karşılaşılan geniş bir şikayet yelpazesi için hızlı tanı ve tedavi yanıtları sağlar - herhangi bir cihazda optimize edilmiş görüntüleme için özel olarak tasarlanmıştır.

Önde gelen acil tıp ders kitapları – Dünyanın önde gelen acil tıp metni, Tintinalli'nin Acil Tıp kitabı ve ders kitabı ve konu güncellemeleriyle birlikte en güncel acil tıp metinleri ve pediatrik referanslardan oluşan sağlam bir koleksiyon.

Prosedürel videolar - Dijital olarak ayrıntılı acil tıp ve pediatrik prosedür videolarının en eksiksiz koleksiyonu - kullanıcılara temel ve ileri beceri prosedürleri, kısa müdahaleler ve karar kurallarının uygulanması konusunda yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Etkileşimli Öz Değerlendirme – Asistanlara, katiplere, yeniden sertifika alan doktorlara ve çocuk doktorlarına sınavlara hazırlanmalarında yardımcı olmak için tasarlanmış 3.000'den fazla inceleme Soru-Cevap.

Entegre İlaç Veritabanı – Jenerik ve markalı ilaçlar için dozlamayı, endikasyonları ve advers reaksiyonları hızlı bir şekilde arayın ve hem İngilizce hem de İspanyolca olarak mevcut olan hasta broşürlerini yazdırın.

Hasta Eğitimi – Yetişkinler, pediatri, ilaçlar ve akut ortamlar için kapsamlı, güvenilir sağlık bilgileri sağlayan özelleştirilebilir broşürler birden çok dilde mevcuttur.

Katiplik Köşesi – Metin referansları, vaka dosyaları ve katiplerin rotasyonları sırasında gözlemleyebilecekleri veya yardımcı olabilecekleri temel kavramlar ve prosedürler hakkında videolar dahil olmak üzere tüm katibe özel kaynakları bir araya getiren paha biçilmez bir kaynak.

LibGuides: https://mheducation.libguides.com/AccessEmergencyMedicine

   

Başlangıç ve Bitiş Tarihi

04 Ekim 2021 - 15 Kasım 2021

AccessSurgery veri tabanına giriş yapmak için üstte bulunan logoya tıklayınız.

AccessSurgery veritabanı: Uzmanlara, klinisyenlere, araştırmacılara ve tüm sağlık çalışanlarına çok zengin bir cerrahi içerik sunmaktadır. Ameliyat vaka senaryoları, çok çeşitli ameliyat videoları, interaktif görüntü, güncellenmiş içerik, semptom veya hastalıklar ile ilgili ayırıcı tanılar, ameliyatlarla ilgili prosedürler, ilaç monografileri, ameliyat rotasyonunu destekleyecek ve kolaylaştıracak bir çok kaynak, vaka senaryoları, soru-cevap etkileşimi içermektedir.

LibGuides: https://mheducation.libguides.com/accesssurgery

E-kitaplar: https://accesssurgery.mhmedical.com/books.aspx?view=library#tab=1&list=true

   

Başlangıç ve Bitiş Tarihi

04 Ekim 2021 - 15 Kasım 2021

AccessPediatrics veri tabanına giriş yapmak için üstte bulunan logoya tıklayınız.

 

 

 

 

 

AccessPediatrics veritabanı: McGraw Hill Yayınevi’nin Pediatri alanında en güçlü veri tabanı AccessPediatrics, üniversitemiz erişimine açılmıştır.

LibGuides: https://mheducation.libguides.com/accesspediatrics

* Önde gelen pediatrik ders kitapları – Katiplerin ve asistanların rotasyon veya eğitimlerinii başarıyla tamamlamalarına yardımcı olacak referanslar. AccessPediatrics, bir asırdan uzun süredir dönüm noktası niteliğindeki pediatrik metnin, Rudolph's Pediatrics'in tam olarak aranabilir ve eksiksiz içeriğini görüntülemek için tek yerdir ve ayrıca CURRENT Diagnostics & Treatment: Pediatrics and Lange Neonatology'yi sunar.

* Hızlı Başvuru – Tıbbi uygulamada en sık karşılaşılan durumların ve bozuklukların kısa ana hatları, çalışma için yüksek verimli bir inceleme olarak veya klinik bir ortamda hızlı başvuru için kullanılsa da Texas Çocuk Hastanesi El Kitabından alınmıştır. Teşhisi ve klinik karar vermeyi doğrulamaya yardımcı olmak için aramada görüntüler ve algoritmalar da vurgulanır.

* Kapsamlı multimedya kütüphanesi - Anatomi ve fizyolojiyi dinamik olarak gösteren ve keşfeden benzersiz bir prosedür ve konsept videoları koleksiyonu, asistanları kendi alanlarında uygulamalı çalışmalara hazırlamak için.

* Pediatrik Kurul İncelemesi – Günümüzün pediatrik tahta sınavlarında görülen vaka skeç stilini yansıtan kapsamlı Soru-Cevap ile asistanları hazırlamak için tasarlanmıştır.

* 2 Dakika Tıp – Yeni tıbbi çalışmaların özlü ve küratörlü incelemeleri ve özetleri. Çalışmalar kanıta dayalı tıbbın değerlendirilmesi için derecelendirilir. Entegre İlaç Veritabanı - İngilizce ve İspanyolca olarak sunulan yazdırılabilir hasta broşürleri ile jenerik ve marka ilaçlar için pediatrik doz, endikasyonlar ve advers reaksiyonları hızlı bir şekilde arayın.

* Staj Köşesi - Hedeflenen metinler ve vaka çalışmaları dahil olmak üzere tıp öğrencilerinin pediatrik tıpta başarılı bir rotasyon için ihtiyaç duyduğu eksiksiz bilgi kapsamını edinin.

   

Başlangıç Tarihi ve Bitiş Tarihi

15 Ekim 2021 - 15 Kasım 2021

Legaling Hukuk Terimleri veritabanına​ giriş yapmak için üstte bulunan logoya tıklayınız.

Legaling Hukuk Terimleri veritabanı: İngilizce -Türkçe ve Türkçe - İngilizce hukuk terimleri tercümesinde profesyoneller için, profesyoneller tarafından hizmet verme idealiyle yola çıkan, Türkiye'nin ilk İngilizce - Türkçe, Türkçe - İngilizce tam kapsamlı hukuk terimleri veritabanıdır.

  * Legaling ekibi 20'yi aşkın uzman hukukçu, danışman kurulu ve yazılımcıdan oluşmaktadır.
  * 30.000 kavram çiftini aşkın hacimdeki mevcuttaki veri tabanına her hafta 500'ü aşkın kavram çifti eklenmektedir.
  * Veritabanına eklenecek kavramlar kullanıcıların aramaları önceliklendirilerek belirlenmektedir.
  * Her kavramın cümle içerisinde kullanımını gösteren örnek cümleler yer almaktadır.
  * Çeviri yapılırken oluşabilecek hataların önüne geçebilmek için gereken yerlerde detaylı açıklamalar eklenmektedir.

   

Logo

Başlangıç Tarihi ve Bitiş Tarihi

15 Eylül 2021 - 15 Kasım 2021

Legal Yayıncılık Online Kütüphane veritabanına​ giriş yapmak için üstte bulunan logoya tıklayınız.

Legal Yayıncılık Online Kütüphane veritabanı:Online kütüphane ile;  telif hakları Legal Yayıncılığa ait basılı hukuk kitapları (500 +) ve 14 farklı başlıktaki hukuk dergilerinin (700 +) tüm sayılarının basılı ile birebir aynı görünümlü dijital hallerine online olarak ulaşılabilmektedir.

Site Kullanım Kılavuzu:  https://legalonline.com.tr/klavuz-online-kutuphane.pdf

   

Legalbank Deneme Erişimi | Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Başlangıç Tarihi ve Bitiş Tarihi

15 Eylül 2021 - 15 Kasım 2021

Legalbank Elektronik Hukuk Bankası veritabanına​ giriş yapmak için üstte bulunan logoya tıklayınız.

Legalbank Elektronik Hukuk Bankası veritabanı: içtihata (2.300.000 +) (Yargıtay, Danıştay, BAM, BİM vb.), mevzuata (45.000 +) (Kanun, KHK, CBK, Yönetmelik, Tebliğ vb), akademik ve uygulamaya yönelik makalelere (25.700 +), tezlere (11.400 + ), dilekçe ve belgelere (2.500 +) ve gerekçelere (400 +) online olarak erişilebilmektedir.

Site Kullanım Kılavuzu: https://legalonline.com.tr/klavuz-legalbank.pdf

   

Logo

Başlangıç Tarihi ve Bitiş Tarihi

18 Ekim 2021 - 20 Kasım 2021

DataTurkey veritabanına​ giriş yapmak için üstte bulunan logoya tıklayınız.

 

 

 

DataTurkey veritabanı: DataTurkey Türkiye'nin ekonomik, sosyal, sektörel ve bölgesel verilerini birleştirerek kullanıcılarına sunan bir veri tabanı uygulamasıdır. Ulusal istatistik ve gösterge sistemimizdeki kurumsal dağınıklık ve veriye sınırlı erişim gibi araştırmacıların hayatını zorlaştıran problemlere bir çözüm olarak tasarlanmıştır. Düzenli bir şekilde güncellenen DataTurkey uygulaması sayesinde, birçok kurum ve kuruluşun seçilmiş verilerine tek platformdan ulaşmak, verileri rahatlıkla yönetmek, statik ve dinamik raporlama yapmak, zaman serisi veya panel veri tabloları üretmek, göstergeleri grafiklere yansıtmak, tanımlanan tablo ve grafikleri çeşitli formatlarda indirmek ve kullanmak, meta veri dosyalarını incelemek mümkün olmaktadır. 

DataTurkey veri tabanı kullanım kılavuzuna ulaşmak için Tıklayınız.

*** 26 Ekim 2021 saat 15.00'te DataTurkey kullanım ve tanıtımına yönelik webinar düzenlenecektir.  Webinar linki ve bilgiler aşağıdadır;

Konu: DataTurkey Tanıtımı

Tarih: 26 Ekim, 2021 Saat: 15.00

Join Zoom Meeting: https://zoom.us/j/91441509616?pwd=eDZ1Y2FZVXQxK2p1SnJRdUpHKzZqUT09

Meeting ID: 914 4150 9616

Passcode: 257480

   

Başlangıç Tarihi ve Bitiş Tarihi

22 Eylül 2021 - 22 Kasım 2021

The Company of Biologists veritabanına​ giriş yapmak için üstte bulunan logoya tıklayınız.

The Company of Biologists veritabanı: Biyoloji topluluğunu desteklemeyi amaçlayan kar amacı gütmeyen bir yayın kuruluşudur. Firma, yayımladığı hakemli dergilere biyologların erişim sağlayabilmesi için, kütüphaneler ve kütüphane konsorsiyumlarıyla işbirliği yapmaktadır.

   

Başlangıç Tarihi ve Bitiş Tarihi

01 Ekim 2021 - 30 Kasım 2021

De Gruyter Dergi Koleksiyonu veritabanına​ giriş yapmak için üstte bulunan logoya tıklayınız.

De Gruyter Dergi Koleksiyonu veritabanı: Ekonomi ve hukuktan dil bilimlerine, matematik ve kimyadan mühendisliğe farklı alanları kapsayan 350’si abonelik bazlı olmak üzere toplamda 500’den fazla hakemli akademik dergi içermektedir.

De Gruyter Platformu Kullanıcı Rehberi: https://image.newsletter.degruyter.com/lib/fe4015707564067f741479/m/5/DG-Website+User+Guide+2021-Aug.pdf

   

Thieme Group Kariyerleri ve Mevcut Çalışan Profilleri | Referans bulun |  LinkedIn

Başlangıç Tarihi ve Bitiş Tarihi

19 Ekim 2021 - 30 Kasım 2021

Thieme Tıp Dergileri veritabanına​ giriş yapmak için üstte bulunan logoya tıklayınız.

Thieme E-journal veritabanı: Tıp konusunda 42 dergi ve kimya konusunda 5 dergiye 2000 yılından günümüze tam metin erişim sağlamaktadır.

   

Kürzel 16.04.2020 1

Başlangıç Tarihi ve Bitiş Tarihi

19 Ekim 2021 - 30 Kasım 2021

Thieme MedOne Education (ders kitapları)​ veritabanına​ giriş yapmak için üstte bulunan logoya tıklayınız.

Thieme MedOne Education (ders kitapları)​ veritabanı: Thieme yayınevine ait olan MedOne Education deneme erişimine açılmıştır. Öğrenciler, araştırmacılar ve deneyimli uzmanlar için araştırma imkanı sunar. 9 alanı kapsamaktadır:

* Communication Science (Audiology)
* Medical Education
* Test Preparation
* Neurosurgery
* Spine Care
* Radiology
* Plastic Surgery
* Otolaryngology
* Ophthalmology.

MedOne klinik eğitim ve klinik referanslar için bir varış noktası olarak tasarlanmıştır.

   

 

 

 

 

 

Başlangıç Tarihi ve Bitiş Tarihi

01 Nisan 2021 - 31 Aralık 2021

ARTSTOR Digital Library veritabanına​ giriş yapmak için üstte bulunan logoya tıklayınız.

Artstor Digital Library veritabanı: Akademisyenlere ve öğrencilere disiplinin sınırlarının ötesinde geniş bir konu yelpazesinde eksiksiz bir görüntü kaynağı sağlar. 2,5 milyondan fazla görüntüden oluşan (ve her geçen gün büyüyen) yaklaşık 300 koleksiyonda, Smithsonian’dan Yerli Amerikan sanatı, Louvre’dan hazineler ve Ayasofya’nın panoramik, 360 derecelik manzaraları gibi materyaller, kullanımı kolay tek bir kaynakta incelenebilir.

Görseller, aralarında Metropolitan Sanat Müzesi, Modern Sanatlar Müzesi (MoMA) ve Louvre gibi önemli müzelerin ve Oxford Üniversitesi Bodleian Kütüphanesi, Harvard Peabody Arkeoloji ve Etnoloji Müzesi ve Magnum Fotoğraf Ajansı gibi özel konulara odaklanmış kurumların da bulunduğu çok çeşitli yerlerden, müzelerden, fotoğraf arşivlerinden, akademisyenlerden ve sanatçılardan derlenmiştir. Tarih öncesinden günümüze kadar sanatsal üretimi her yönüyle kapsamasına ek olarak, Dijital Kütüphane, antropoloji, arkeoloji, mimarlık, klasikler, moda, tarih, fotoğrafçılık ve dini araştırmalar gibi konularda eğitim ve öğretim için zengin bir içerik sunmaktadır.

   

wikilala | Osmanlı Dijital Kütüphanesi (@wikilalacom) | Twitter

 

 

 

 

 

Başlangıç Tarihi ve Bitiş Tarihi

04 Mart 2021 - 31 Aralık 2021

WİKİLALA veritabanına​ giriş yapmak için üstte bulunan logoya tıklayınız.

 

Wikilala (Osmanlı Dijital Kütüphanesi): Wikilala, Osmanlı döneminde basılmış olan matbu metinlerin (gazete, dergi, kitap vb.) içerisinde Latin harfleriyle arama imkanı sağlayan bir veritabanıdır.

Wikilala matbaanın icadından sonra basılmış Osmanlıca metinler (gazete, dergi, kitap ve belge) içerisinde "arama" yapılmasına olanak sağlayan bir dijital kütüphanedir. Meraklıların veya akademik çalışmalar yapan araştırmacıların halihazırda Osmanlıca metinlerde Latin harfleriyle arama yapabilmelerine imkân tanıyan bir kütüphane bulunmamaktadır. Dijital baskı çağına gelinceye dek araştırmacılar Osmanlıca metinler içerisinde aradıklarını bulabilmek için sayfalarca konu başlığını taramak, hatta satır satır metin okumak zorundaydılar. Oysa Wikilala sayesinde tek bir hamle ile aradıkları tüm başlık ve içeriklere saliseler içerisinde ulaşabilir.

Üyelik için:  https://www.wikilala.com/Register

            Kısa Tanıtım Videosu için: https://bit.ly/3e5EHur

            NOT: Erişimde problem yaşayan kurumlar info@hiperlink.com.tr ,  destek@wikilala.com yada sadi@hiperlink.com.tr adreslerinden destek sağlayabilirler.