Deneme Erişimli Veritabanları

Başlangıç ve Bitiş Tarihi

09 Aralık 2019 - 31 Ocak 2020

Taylor & Francis eBooks veri tabanına giriş yapmak için üstte bulunan logoya tıklayınız.

 

Taylor & Francis eBooks veri tabanı: Taylor & Francis yayınevi’nin dünyaca ünlü 130,000’den fazla elektronik kitabının yer aldığı platform üzerinden tüm içeriğe erişim sağlayabilirsiniz.

 

Başlangıç ve Bitiş Tarihi

23 Ocak 2020 - 29 Şubat 2020

 ARTSTOR DIGITAL LIBRARY veri tabanına giriş yapmak için üstte bulunan logoya tıklayınız.

  Artstor Digital Library veri tabanı: Artstor Digital Library veri tabanı içeriğinde mevcut olan yaklaşık 300 koleksiyondaki yaklaşık 2,5 milyon görsele tamamen ücretsiz şekilde erişilebilmektedir.
 
“Görseller, aralarında Metropolitan Sanat Müzesi, Modern Sanatlar Müzesi (MoMA) ve Louvre gibi önemli müzelerin ve Oxford Üniversitesi Bodleian Kütüphanesi, Harvard  Peabody Arkeoloji ve Etnoloji Müzesi ve Magnum Fotoğraf Ajansı gibi özel konulara odaklanmış kurumların da bulunduğu çok çeşitli yerlerden, müzelerden, fotoğraf arşivlerinden, akademisyenlerden ve sanatçılardan derlenmiştir. Tarih öncesinden günümüze kadar sanatsal üretimi her yönüyle kapsamasına ek olarak, Dijital Kütüphane, antropoloji, arkeoloji, mimarlık, klasikler, moda, tarih, fotoğrafçılık ve dini araştırmalar gibi konularda eğitim ve öğretim için zengin bir içerik sunmaktadır.”

Lives of Literature

Başlangıç ve Bitiş Tarihi

23 Ocak 2020 - 29 Şubat 2020

 Lives of Literature veri tabanına giriş yapmak için üstte bulunan logoya tıklayınız.

 

Lives of Literature koleksiyonu içerisinde mevcut olan 69 dergideki tüm makaleler tamamen ücretsiz şekilde taranabilir, okunabilir ve indirilebilir.


Lives of Literature temel edebi akımlarla ilişkili yazarların ve metinlerin derinlemesine incelendiği akademik dergilerden oluşan JSTOR’un yepyeni bir koleksiyonudur. İçeriğindeki önemli konu başlıkları şunlardır:

  • Orta Çağ Yazarları & Metinleri

  • Yenilikçi Yazarlar

  • Victoria, Edward Dönemi Yazarları & Gotik Yazarlar

  • Edebiyat Kuramcıları