Deneme Erişimli Veritabanları

     

 

vidobu ile ilgili görsel sonucu

 

Başlangıç ve Bitiş Tarihi

01 Ocak 2018 -- 31 Aralık 2018

 

Vidobu eğitim kütüphanesi veri tabanı; Türkçe bilen tüm coğrafyanın ihtiyacı olan eğitimleri, alanında uzman eğitmenler ile sağlayan online video eğitim platformudur. Kişisel Gelişim, Mesleki Gelişim, Bilişim Teknolojileri, Fotoğrafçılık, Grafik Tasarım, Web Tasarım, Programlama, 3D ve Animasyon, Video Montaj ve Düzenleme kategorilerinde; başlangıç seviyesinden ileri düzeye kadar 10.000'e yakın eğitim videosu bulunmaktadır. Ayrıca her ay ortalama 200 yeni video eğitim eklenmektedir.
Vidobu kütüphanesinde yer alan tüm eğitimler; bilgisayar, tablet ve mobil cihazlardan izlenebilmektedir. Tamamlanan eğitimlere ait katılım sertifikası pdf formatında indirebilir veya Linkedin profiline eklenebilir.

İlk aşamada sisteme her giren kişi "misafir" olarak tanımlanacak ve erişimlerine izin verilecektir. Ancak kişiler isterse ilk videodan sonra çıkan yönlendirme ile üye girişi oluşturabilir. 

Üye girişi oluşturmak sadece, videolarda kaldıkları yerleri kişisel olarak takip etmek gibi işlemlerde ve sizlere daha ayrıntılı istatistik verilebilmesinde avantaj sağlayacaktır. Diğer yandan kişiler üye girişi yapmamayı  tercih edebilir ve tüm videolara yine "misafir" kodu ile sınırsız erişebilir.

NOT : Kullanıcıların üyelik işlemlerini ..........@ahievran.edu.tr uzantılı mail adresleri ile yapmaları gerekmektedir.  

Ayrıca Off Campus özelliğiyle kullanıcılarımız, kampüs alanı dışından da üniversite mailleri (@ahievran.edu.tr uzantılı) aracılığı ile Video Eğitim Kütüphanesine erişim sağlayabilmektedirler.

     

 

 

Başlangıç ve Bitiş Tarihi

22 Mart 2018 -- 15 Mayıs 2018

 

Online dil eğitim aracı Rosetta Stone veri tabanı, Dynamic Immersion yöntemi ile 22,000’den fazla okula, 12,000’in üzerinde kuruma 20 yılı aşkın süredir hizmet vermektedir. Ödül kazanmış etkileşimli yaklaşımı sayesinde dünyadaki milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilmektedir ve artık her yerden ve her zaman erişim imkanı sunmaktadır. Ayrıca, mobil uygulama ile de kullanılabilmektedir. Konuşma, yazma, okuma ve anlama yeteneklerini doğal bir şekilde öğreten Rosetta Stone ile ezber ve çeviri zorunluluğu ortadan kalmaktadır.

İçerdiği 30 dil: Afganca, Almanca, Arapça, Çince, Dari Farsçası, Endonezya Dili, Farsça, Filipin Dili, Flemenkçe, Fransızca, Hintçe, İbranice, İngilizce (Amerikan), İngilizce (İngiliz), İrlanda Dili, İspanyolca (Latin Amerika), İspanyolca (İspanya), İsveççe, İtalyanca, Japonca, Korece, Latince, Lehçe, Portekizce (Brezilya), Rusça, Savahilice, Urduca, Türkçe, Vietnam Dili ve Yunanca’dır.

NOT : Kullanıcıların üyelik işlemlerini ..........@ahievran.edu.tr uzantılı mail adresleri ile yapmaları gerekmektedir. 

     

 

 

 

 

 

Başlangıç ve Bitiş Tarihi

21 Mart 2018 -- 17 Mayıs 2018

 

 

 

 

 

Clinical Key Medical Education veri tabanı, Elsevier’in Textbooklardan oluşan tıp eğitimi platformu olan Clinical Key Medical Education, 40 uzmanlik alanında 200’un üzerinde textbook, 85.000’in  üzerinde imaj ve 850 in üzerinde video içermektedir.

NOT : Erişim herkesin kendi kullanıcı adı ve şifresi üzerinden sağlanmaktadır. Kullanıcı adı ve şifre oluşturmak için aşağıdaki adımların izlenmesi gerekmektedir.

1. Kurum ağınıza bağlanarak http://www.clinicalkey.com/meded adresinden doğrudan oturum açın. (Oturum açıldığında Kurum adı kısmında Ahi Evran Üniversitesi isminin çıkması gerekmektedir)

2. Daha sonra ekranınızın sağ üst köşesinde bulunan “register” yazısına tıkladıktan sonra kişisel profilinizi oluşturun.
“Study Tools” içindeki ek kullanım özellikleri ile kullanımınıza başlayınız.

*Kayıt hakkında video: http://knowledgeresources.elsevier.com/Analytics/CK_Med_Ed/CKME_MP4_CKME_How_to_register.htm

Mobil aplikasyon:
Öğrenciler, ister çevrimiçi ister çevrimdışı ihtiyaç duydukları tüm içeriğe diledikleri her yerden erişebilmektedirler.

Study Tools içinde okumak, not almak ve çevrimdışı çalışmak için Study Tools ClinicalKey MedEd aplikasyonunu iOS ve Android mağazanızdan indirebilirsiniz.

*deneme erişimi suresince Offline okuma imkanı bulunmaktadır.

Kullanım hakkında videolar :

Study Toolshttp://knowledgeresources.elsevier.com/Analytics/CK_Med_Ed/CKME_MP4_How_to_launch_Study_Tools.htm

Study Tools içinde not alma : http://knowledgeresources.elsevier.com/CK_Medical_Education/How_to_make_notes_in_Study_Tools.mp4

Arama yapma (Search)http://knowledgeresources.elsevier.com/Analytics/CK_Med_Ed/CKME_MP4_How_to_Search.htm

Kitap içinde işaretleme (highlights, bookmarks): http://knowledgeresources.elsevier.com/Analytics/CK_Med_Ed/CKME_MP4_How_to_Make_Highlights_in_Study_Tools.htm

     

Başlangıç ve Bitiş Tarihi

25 Nisan 2018 -- 25 Mayıs 2018

 

 

Sayısal Kitap veri tabanı, Kütüphane kullanıcıları, SAYISAL KİTAP veri tabanı aracılığıyla platformundaki kitaplara herhangi bir bilgisayar veya mobil cihaz üzerindeki web görüntüleyici ile ulaşabilir, sorgulama ve filtreleme seçenekleri ile istediği kitabı bulabilir ve ücretsiz olarak okuyabilir. Kullanıcılar dilerlerse, seçtikleri kitaplardan kendi kitaplığını oluşturabilir ve okudukları kitaplar içerisinde arama ve işaretleme yapabilir. Kitapla ilgili not alma, atıf yapma, sosyal medyada bağlantı paylaşma gibi özellikleri kullanabilir.

     

Başlangıç ve Bitiş Tarihi

25 Nisan 2018 -- 31 Mayıs 2018

 

 

Natural Medicines (Dogal-Bitkisel Ilaclar ve Geleneksel-Tamamlayici TIP) veri tabanı, Dünya Sağlik Örgütü (WHO) tarafından dünyanin en kapsamli ve iyi bitkisel ilaç veritabani olarak tanımlamıştır.. Veritabanında 1400+ aşkin doğal bitkisel ilaç, 93,000’i aşkın ticari vitamin ve gıda takviyesi hakkında dozaj, yan etki, kullanım alanı ve ilaç etkileşimleri bilgileri verilmistir. Ayrıca Akupunktur gibi birçok doğal ve geleneksel tedavi yöntemi hakkında ayrıntılı bilgiler bulunmaktadır.

     

 

 

Complete Anatomy (Anatomi)

 

Başlangıç ve Bitiş Tarihi

25 Nisan 2018 -- 31 Mayıs 2018

 

Complete Anatomy (Anatomi) veri tabanı, Tamami 3-D olarak gorsellestirilmis bu veritabaninda vucuttaki tum sistemler en ayrintili olarak islenmistir. Farkli islevselligi ve ultra gercekci goruntu dosyalariyla ile benzer urunlerden ayrilan bu veritabani hakkindaki video’yu https://vimeo.com/213643665/cf77bb4935 adresinde gorebilirsiniz. Lisans duzeyinde komple bir anatomi dersini de icermektedir. Yukledikten sonra, sagdaki Library butonundan giriniz. Ustteki Group butonunda Sistemik ve Bolgesel Anatomi yaklasimlariyla hazirlanmis Anatomi Dersi Lecture'larini gorebilirsiniz.

NOT: Veri tabanını kullanmak için size uygun olan aşağıdaki linklerden aplikasyon uygulamasına giriş yapılması gerekmektedir. Uygulamayı kullanmak için gerekli olan Kullanıcı Adı ve Şifreyi 0386 280 40 31 numaralı telefondan alabilirsiniz.

*Windows 10: https://www.microsoft.com/en-ie/store/p/complete-anatomy/9nblggh40f2t?cid=3d4m_site&tduid=(5890baf9b500e837d0770146edc0c6d5)(259740)(2916157)()()&rtc=1