Deneme Erişimli Veritabanları

     

Infobase

 

Başlangıç ve Bitiş Tarihi

14 Eylül 2020 - 13 Kasım 2020

 

Infobase veri tabanı içerisinde yer alan Films on Demand, Health Reference Center, World News Digest ve Writer’s Reference Center veri tabanlarına yandaki açıklama bölümlerinden giriş yapabilirsiniz.

 

Infobase veri tabanı: İçerisinde yer alan ve aşağıda detaylı bilgileri bulunan veri tabanları 13 Kasım 2020 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. Kampüs içinden erişim için IP'leriniz tanımlanmış olup kampüs içinden direkt erişim sağlayabilirsiniz. Kampüs dışından erişim yapmak isteyen kullanıcılar için oluşturulan kullanıcı adı ve şifre aşağıda yer almaktadır.

  • Films on Demand içinde bulunan 165,545 segementten oluşan 29 bine yakın videoyu sınırsız bir şekilde size sunar. Ayrıca üniversitenizin video içeriklerini de Infobase’e kendi kurum alanınıza ekleyebilir ve tüm kullanıcılarınızın hizmetine sunabilirsiniz. Erişim için Tıklayınız.
  • Health Reference Center altında bulunan kitap ve dergilerden toplam 588,727 makaleye erişim sağlar. Vücut sistemleri, güncel sağlık sorunları, önemli hastalıklar ve koşullar, tedaviler ve prosedürlerin yanı sıra sağlık ve beslenme konularında kapsamlı bir içerik sağlar. Erişim için Tıklayınız.
  • World News Digest, 1940’tan itibaren tarihi içeriklerle birlikte dünyaya dair güncel olayları öne çıkarır; kapsamlı tarihsel video çekimlerine kolay erişim sağlar. Ayrıca NewsEdge aracılığıyla, çoğu uluslararası kaynaklardan gelen güncel gazete başyazılarını içeren haber bülteni de sunmaktadır. Kullancılar ülke, önemli kişi ve konulara göre taramalarını kolayca yaparak diledikleri içeriğe anında erişebilmekteler. Erişim için Tıklayınız.
  • Writer’s Reference Center: Writer's Reference Center, kullanıcılara etkili bir şekilde makale yazmak ve araştırma yapmak için gerekli tüm araçları tek noktadan elverişli bir şekilde sağlar. Yazma ve dilbilgisi mekaniğinden stil ve araştırmaya kadar, bu vazgeçilmez kaynak, kaliteli yazı yazmanın temellerini kapsamlı bir şekilde sunar ve iyi bir makale yazmak için bir kılavuz sağlar. Erişim için Tıklayınız.

Kullanıcı adı: ahitr     Şifre: media

     

The Emerging Sources Citation Index

(ESCI) Arşivi (2005-2014)

 

Başlangıç Tarihi ve Bitiş Tarihi

10 Eylül 2020 - 30 Kasım 2020

 

The Emerging Sources Citation Index (ESCI) Arşivi (2005-2014)​ veri tabanına giriş yapmak için üstte bulunan başlığa tıklayınız.

 

The Emerging Sources Citation Index (ESCI) Arşivi (2005-2014)​ veri tabanı: Ekual kapsamında olmayan The Emerging Sources Citation Index (ESCI) 2005-2014 arşivine 30.Kasım.2020 tarihine kadar deneme erişiminiz aktive edilmiştir.

Herhangi bir erişim problemi ile karşılaşmanız durumunda https://www.whatismyip.com/ sonucu ve erişim problemine dair ekran görüntüsünü bizimle paylaşmanızı rica ederiz.

The Emerging Sources Citation Index (ESCI) Arşiv Hakkı

Web of Science Core koleksiyonu kapsamında 2015 ve sonrasına erişiminiz bulunan, The Emerging Sources Citation Index (ESCI) bölgesel öneme sahip olan ancak yayınlanmış dergilerin çoğunda bulunmayan araştırma alanları arasında en kapsamlı keşfi sunması sayesinde, mevcut Web of Science içeriğini derinleştirir.

EKUAL kapsamında sunulmayan 2005-2014 aralığı 10 yıllık arşive ise açmış olduğumuz deneme erişimi ile erişebilirsiniz.

  The ESCI arşivi, ESCI portföyündeki geçmiş araştırmalara derinlemesine keşif olanağı sunarak, bir milyonun üzerinde yeni kayda erişim sağlar.

Erişim Hakkı:

2005-2014 : Açmış olduğumuz deneme erişimi kapsamında 30.Kasım tarihine kadar üniversitenizden erişime açıktır.

2015 ve sonrası : EKUAL Kapsamında Erişiminize açıktır.

ESCI Arşiv Kapsamı (2005-2014)

1.7 milyondan fazla Kayıt, 500.000+ Açık Erişim Kayıt,  7.000+ Dergi

     

Başlangıç ve Bitiş Tarihi

23 Mart 2020 - Süresiz

Publicy Available Content Database Açık Erişim veri tabanına giriş yapmak için üstte bulunan logoya tıklayınız.

 

ProQuest Publicly Available Content Database veri tabanı: Dünyanın dört bir yanından binlerce multidisipliner açık erişim kaynağı içermektedir. Diğer veritabanlarını ve koleksiyonlarını tamamlamak üzere tasarlanan bu multidisipliner veritabanı, tümü açık erişim veya lisanssız olan bir dizi farklı kaynaktan halka açık içerik için tam metne bağlantılar sunar. ArXiv gibi ana konu depolarından ve ayrıca açık erişim dergilerinden gelen içeriği içerir. İçerik, dergi makaleleri, ön baskılar, kitaplar, konferans raporları ve raporları içerir.

Açık erişim içeriğini kolayca tanımlayın.

ProQuest veritabanlarındaki açık erişim dergileri, öncelikle DOAJ veya YOL içine dahil edilme temelinde belirlenmiştir. Kamuya açık olduğu bilinen yayıncılardan veya kaynaklardan gelen içerik de buna dahildir. ProQuest platformundaki sonuçlar listesinde, bu veritabanındaki herhangi bir makale için bir Açık Erişim simgesi görünecektir (bazı başlıkların geri doldurmaları için bu göstergenin veritabanının başlangıcında yer almayacağını unutmayın). OA dışı dergilerdeki bireysel açık erişim makalelerinin ve hükümet belgeleri ve haberler gibi bilimsel olmayan kamuya açık kaynakların dahil edilmediğine dikkat edin.

     

zyBooks

Başlangıç Tarihi

07 Nisan 2020 - Süresiz

zyBooks​ veri tabanına giriş yapmak için üstte bulunan logoya tıklayınız.

 

zyBooks veritabanı: C, C++, Python, Java, Web Programlama ve MATLAB konularında ders kitaplarına ücretsiz erişim sağlamaktadır.

     

 

Başlangıç Tarihi

13 Nisan 2020 - Süresiz

ENAGO LEARN​ programına giriş yapmak için üstte bulunan logoya veya yan bölümdeki Adım 1'de yer alan linke tıklayınız.

 

Enago Learn Programı: hükümetleri, akademik kurumları, araştırmacıları, yayınlanan araştırma çıktılarının miktarı ve kalitesinde büyümeyi teşvik etmek için geliştirilmiş kapsamlı bir çevrimiçi yazar eğitim programıdır. Enago Learn sizlere yayıncılıktaki uygulamaları, süreçleri ve eğilimleri ele alan 15'ten fazla kurs içeren yapılandırılmış bir program sunar. Deneme erişimi kapsamında program yayın uzmanları tarafından geliştirilen aşağıdaki 2 kurs erişime açılmıştır.

  * Kurs 1: How to Submit a Journal Article and Get it Published (with 8videos)
                Dergi Makalesi Nasil Sunulur ve Yayınlanması Sağlanır? (8 video ile)
  * Kurs 2: How to Write an Effective Research Paper (with 6videos)
                Etkili Araştırma Makalesi Nasıl Yazılır? (6 video ile)

Enago Learn kursuna kaydolmak için aşağıdaki adımları izleyin:

Adım 1: Tarayıcınızda https://enago-academy.thinkific.com/bundles/enago-learn-specialedition-courses adresini açın.

Adım 2: ‘Enroll Now’ a tıklayın e-posta kimliği ve şifre ile oturum açın.

Adım 3: “Have a Coupon?” a tıklayın.

Adım 4: enagolearn100 kupon kodunu girin ve ‘Enroll Now’a tıklayın. Bu kuponun bir son kullanma tarihi yoktur ve yukarıdaki kurslar için sınırsız kullanıcı tarafından erişilebilir.

     

OJEMB Homepage – EMBS

 

Başlangıç Tarihi

14 Nisan 2020 - Süresiz

 

 

IEEE OJEMB (The IEEE Open Journal of Engineering in Medicine and Biology): COVID-19 ile mücadelede yardımcı olabilecek araştırma ve verilerin hızlı bir şekilde gözden geçirilmesi, analiz edilmesi ve yayınlanması için hızlı bir yayın mekanizması başlattı. Ön saflarda çalışan klinisyenler ve mühendisler için İlgili, yüksek kaliteli bilgileri hızlı bir şekilde yayılmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

Yüksek kaliteli, ilgili makalelerin mümkün olduğunca kısa sürede dağıtılmasını sağlayacak hızlandırılmış bir hakemlik süreci taahhüt edilmektedir.

Uygunluğun değerlendirilmesi için ilgili yayın kuruluna bir özet gönderiniz:  HEMEN GÖNDER

Aşağıdaki taslakları kullanabilirsiniz;

Editorial Template OJEMB

OJEMB Template – Science Letter

OJEMB-Template Technology-Letter

OJEMB-Template Data-Manuscript

Scholar One üzerinden de hızlı bir makale gönderebilirsiniz;  GÖNDER