Deneme Erişimli Veritabanları

 

Başlangıç ve Bitiş Tarihi

10 Kasım 2017 -- 27 Aralık 2017

 

İntihal yapmak başkasının yayınını kurallara ve etiğe aykırı şekilde almak ve kullanmaktır. İntihal yapıldığında çalışmanın özgünlüğü bozulur. İntihal.Net birçok intihal tipini tespit etmek için

özelleşmiş internet tabanlı bir intihal tespit ve raporlama yazılımıdır.

DENETLENEN İNTİHAL TÜRLERİ

  • ÇOĞALTMA, Başka birisinin çalışmasını direk alma ve kendi çalışması olarak gösterme.
  • KOPYALAMA, Bir başka çalışmanın bir kısmını direk kopyalama ve kendi çalışmasına eklemek.
  • KOPYALA AMA DEĞİŞTİR, Başka bir kaynaktan kopyaladığı yazıyı küçük değişiklikler ile kendi yazısına ekleme .
  • MOZAİK, Birden fazla kaynaktan aldığı çalışmaları birleştirmek.
  • KENDİNİ İNTİHAL, Daha önce yaptığı bir çalışmasından kopyalamadır.
     
  • intihal.net programını kullanmak isteyen kullanıcılarımızın programa kurumsal e-posta (........@ahievran.edu.tr) adresleri ile kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Programa kayıt yaptırdıktan sonra sisteme giriş yaparak programı kullanabilirsiniz.
  • intihal.net programı kullanım kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.
     

 

Başlangıç ve Bitiş Tarihi

01 Nisan 2017 -- 31 Aralık 2017

 

Lisans, yüksek lisans ve üzeri araştırmacılar için değerli bir kaynak niteliği taşıyan eLS'de, yaklaşık olarak yılda 400 makale yayınlanmaktadır. 

eLS; alanında lider araştırmacılar tarafından yazılan 5.000 adet, hakem değerlendirmesinden geçmiş, alıntılanabilen ve her ay güncellenen referans çalışmalarını içeren bir yayındır. eLS, canlı bilimleri alanında öğrenciler, akademisyen ve araştırmacılar için kapsamlı ve güvenilir yayınlar sunar. Renkli illüstrasyonlar ve tablolarla zenginleştirilen içerik dışında, ek bölümler ve terimler sözlüğü gibi temel ve teknik bilgiler de yer alır.

     

Başlangıç ve Bitiş Tarihi

28 Nisan 2017 -- 31 Aralık 2017

 

Programı kullanmak isteyen kullanıcılarımız;

Sisteme giriş yapıldıktan sonra Ad, Soyad ve @ahievran.edu.tr veya @ogrmail.ahievran.edu.tr  uzantılı mail adresleri bilgileri ile sisteme kayıt olduktan sonra  @ahievran.edu.tr veya @ogrmail.ahievran.edu.tr  uzantılı mail adreslerine gelen şifreyi girerek programda yer alan ücretsiz videoları izleyebilirler.

     

 

Başlangıç ve Bitiş Tarihi

29 Eylül 2017 -- 16 Kasım 2017

 

Gale Reference Complete, 4 ana koleksiyon altında bir araya getirilmiş koleksiyonlar topluluğudur. Birincil ve ikincil kaynaklardan oluşturulmuş olan Gale Reference Complete tıp, mühendislik, tarih, politika, sosyoloji, felsefe, ekonomi, din ve benzeri birçok bilim dalına yönelik makaleleri, kitapları, arşiv malzemelerini ve haber kaynaklarını bir arada bulabileceğiniz eşsiz bir koleksiyondur.

Kampüs dışı kullanımlarınız için şifre: Turkey

Academic OneFile Tip, muhendislik, fen bilimleri, teknoloji, sosyal bilimler, sanat, teoloji, edebiyat ve daha bir çok konuda içerik sunan akademik araştırma için tek bir yerden hızlı bir şekilde gerekli bilgiye ulaşabileceğiniz bir platformdur.  11.000’den fazlası hakemli ve 8.300’den fazlası tam metin yaklaşık 17.500 dergide 75.000.000 makale, haber, videoyu erişiminize sunmaktadır.

InfoTrac Newsstand 2.300+’den fazla bölgesel, ulusal ve yerel gazetelerin yanı sıra, dünyanın her yerinden önde gelen yayınları bir arada sunan gazete platformudur. The Times, Economist, New York Times gibi gazetelerin yani sira yerel ve bolgesel gazeteleride kapsamaktadir.

Archives Unbound Tarihin en önemli anlarını belgelendiren mikrofilm koleksiyonlarının dijitalleştirilmesiyle oluşturulmuş, her biri 5.000 ile 200.000  arasında sayfadan oluşan bu özel koleksiyonlar, araştırmacılara birincil kaynak olarak sunulmaktadır.Ozellikle Osmanlı Devleti, Türkiye Cumhuriyeti, Ortadoğu ve K Afrika hakkında diplomatik raporları sunmaktadır.

Gale Virtual Reference Library Tüm disiplinlerde ihtiyaclariniz karsilacak 1,700 başlık altında 4000 ciltlik ansiklopedi serisidir. Oğrenciler, araştırmacılar, profesyoneller ve genel okuyucuların ihtiyaçlarını hedefleyen E-Referans kitap koleksiyonudur. Turkce arayuz, MP3 olarak dinleyebilme/indirebilme, atif araclari ve daha bircok ozelligi ile kullanici dostu kitap platformudur.

Gale Literary Sources 4 farklı edebiyat veritabanı 1,5 milyondan fazla elestiriler, şiirler, oyun metinleri, yazar biyografileri, makaleler ve alıntılardan oluşan Batı Edebiyatı alanında çalışmalarınıza destek sağlayacak veritabanları serisidir.

     

Başlangıç ve Bitiş Tarihi

20 Ekim 2017 -- 30 Kasım 2017

  HukukTürk veri tabanı, Her gün güncellenen, birbirine hiperlinklerle bağlanmış T.C. Mevzuatı (Kanunlar, KHK’ler, Tüzükler, Yönetmelikler, B.K. Kararları, Genelgeler, Tebliğler). Kanun maddeleri ve konuları ile ilişkilendirilmiş, özü yazılmış, tasnifli İçtihatlar (Yargıtay, Danıştay, Anayasa Mahkemesi, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararları). Resmi Gazete günlük olarak sisteme girilmekte ve değişiklikler aynı gün yerlerine işlenmektedir. Ayrıca Mevzuat Grupları, Türk Hukuk Bibliyografyası, Dilekçe ve Sözleşme örnekleri, Kanun Tasarıları, Kanun Gerekçeleri, Yeni ve Değişen Mevzuat, Hukuk Sözlüğü (metinlerle ilişkilendirilmiş) ve Hukuki Duyurular gibi servisler yer almaktadır.

HukukTürk veri tabanı kullanım kılavuzu için tıklayınız.

     

Başlangıç ve Bitiş Tarihi

23 Ekim 2017 -- 30 Kasım 2017

 

BioOne Complete veri tabanı, biyoloji, ekoloji ve çevre bilimi alanlarında yayınlanan 191 derginin online olarak bir araya getirmiş bir platformdur. İklim değişikliği, Ekoloji, Biyoloji, Ziraat, Çevre, Ormancılık, Su Ürünleri gibi birçok konu alanında yayımlanmış içerikleri barındırmaktadır.