Deneme Erişimli Veritabanları

 

Başlangıç Tarihi ve Bitiş Tarihi

08 Ocak 2021 - 31 Mart 2021

 

Bookcites Atıf Dizini veritabanına​ giriş yapmak için üstte bulunan başlığa tıklayınız.

 

Bookcites Atıf Dizini Veritabanı: Kolay arayüze ve birden fazla arama seçeneğine sahiptir. Sadece atıf değil bașlık ve yazarda da arama yapılabilmektedir. Kurumlara özel hazırlanmıș olan panelde kurumsal atıf sayısı, okuma ve indirme sayıları gibi gelișmiș istatistikler detaylı olarak sunulmaktadır.

Bookcites’da;

*300 + yayınevi, *25.000 + Yayınevi kitabı, *500 + Tam metin bildiri kitabı, *30.000 + Tam metin bildirisi, *1.8 Milyon + atıf bulunmaktadır. *yayınevi, kitap ve atıf sayıları gün geçtikçe artmaktadır.

Hangi özellikler mevcuttur?

Bookcites Atıf Dizini, en basit arayüzü hedefleyerek kullanıcıların atıflarını bulmasına olanak sağlayacak yardımcı araçlar sunmaktadır:

*  Arama sonuçlarında yıllara göre sıralama seçeneği mevcuttur.

*  Her makale için yazar, yayınevi, yıl gibi bilgiler arama sonucundan kitaba tıklanarak erişilebilir, kaynakçaları indirilebilir.

*  Bulunan sonuçlar kolayca yazdırılabilir, yazdırma öncesi düzenlenebilir.

* Kurumsal kullanım sayısı ve kitap indirme sayıları istatistik raporu olarak kuruma sunulur.

*  https://bookcites.com/ mobil cihaz uyumlu bir hizmettir.

*  Kurum dışı erişim olanakları sağlanmaktadır.

     

Başlangıç Tarihi

26 Ekim 2020 - Süresiz

Piri Keşif Aracı veri tabanına giriş yapmak için üstte bulunan logoya tıklayınız.

 

Piri Keşif Aracı (Akademik Birleştirilmiş Arama Motoru): Arama odaklı kurumsal olarak özelleşmiş bir keşif aracıdır. Piri, akademisyenler, araştırmacılar ve öğrenciler için araştırılan konu hakkında birçok veri tabanını tarayarak sonuçları analiz eder ve listeler. Yapay zekâ destekli modern arama algoritmaları ile ilgili içerikleri bulmayı amaçlar. Kurumunuzun abone olduğu veri tabanları ile birlikte geniş açık erişim içeriği sayesinde kullanıcılarınız tüm ihtiyaçlarını karşılar ve kullanıcı dostu ekranları ile araştırmaya teşvik eder.

Piri Keşif Aracı sadece dijital veri tabanları ile değil kütüphane kataloğu ile de entegredir ve kütüphanedeki basılı yayınların da sonuçlarını gösterir.

Piri Keşif Aracı ile ilginizi çeken yayınları listenize ekleyip daha sonra tekrar görüntüleyebilir ve kendi çalışma alanınızı yaratabilirsiniz. Yararlandığınız yayınlara kolayca atıf verebilir, hızlıca paylaşabilirsiniz. 

Piri Keşif Aracı, YÖK Ulusal Tez Merkezi ile birlikte binlerce yabancı üniversite de yayınlanmış yüksek lisans ve doktora tezlerini kapsar. Sadece tez arayabileceğiniz bir ekran sayesinde arama kelimesi ile bağlantılı tezlere kolayca ulaşabilirsiniz.

Piri, her geçen gün popülerliği artan video veri tabanlarını kapsayan tek keşif aracıdır.

     

Başlangıç ve Bitiş Tarihi

23 Mart 2020 - Süresiz

Publicy Available Content Database Açık Erişim veri tabanına giriş yapmak için üstte bulunan logoya tıklayınız.

 

ProQuest Publicly Available Content Database veri tabanı: Dünyanın dört bir yanından binlerce multidisipliner açık erişim kaynağı içermektedir. Diğer veritabanlarını ve koleksiyonlarını tamamlamak üzere tasarlanan bu multidisipliner veritabanı, tümü açık erişim veya lisanssız olan bir dizi farklı kaynaktan halka açık içerik için tam metne bağlantılar sunar. ArXiv gibi ana konu depolarından ve ayrıca açık erişim dergilerinden gelen içeriği içerir. İçerik, dergi makaleleri, ön baskılar, kitaplar, konferans raporları ve raporları içerir.

Açık erişim içeriğini kolayca tanımlayın.

ProQuest veritabanlarındaki açık erişim dergileri, öncelikle DOAJ veya YOL içine dahil edilme temelinde belirlenmiştir. Kamuya açık olduğu bilinen yayıncılardan veya kaynaklardan gelen içerik de buna dahildir. ProQuest platformundaki sonuçlar listesinde, bu veritabanındaki herhangi bir makale için bir Açık Erişim simgesi görünecektir (bazı başlıkların geri doldurmaları için bu göstergenin veritabanının başlangıcında yer almayacağını unutmayın). OA dışı dergilerdeki bireysel açık erişim makalelerinin ve hükümet belgeleri ve haberler gibi bilimsel olmayan kamuya açık kaynakların dahil edilmediğine dikkat edin.

     

 

Başlangıç Tarihi

13 Nisan 2020 - Süresiz

ENAGO LEARN​ programına giriş yapmak için üstte bulunan logoya veya yan bölümdeki Adım 1'de yer alan linke tıklayınız.

 

Enago Learn Programı: hükümetleri, akademik kurumları, araştırmacıları, yayınlanan araştırma çıktılarının miktarı ve kalitesinde büyümeyi teşvik etmek için geliştirilmiş kapsamlı bir çevrimiçi yazar eğitim programıdır. Enago Learn sizlere yayıncılıktaki uygulamaları, süreçleri ve eğilimleri ele alan 15'ten fazla kurs içeren yapılandırılmış bir program sunar. Deneme erişimi kapsamında program yayın uzmanları tarafından geliştirilen aşağıdaki 2 kurs erişime açılmıştır.

  * Kurs 1: How to Submit a Journal Article and Get it Published (with 8videos)
                Dergi Makalesi Nasil Sunulur ve Yayınlanması Sağlanır? (8 video ile)
  * Kurs 2: How to Write an Effective Research Paper (with 6videos)
                Etkili Araştırma Makalesi Nasıl Yazılır? (6 video ile)

Enago Learn kursuna kaydolmak için aşağıdaki adımları izleyin:

Adım 1: Tarayıcınızda https://enago-academy.thinkific.com/bundles/enago-learn-specialedition-courses adresini açın.

Adım 2: ‘Enroll Now’ a tıklayın e-posta kimliği ve şifre ile oturum açın.

Adım 3: “Have a Coupon?” a tıklayın.

Adım 4: enagolearn100 kupon kodunu girin ve ‘Enroll Now’a tıklayın. Bu kuponun bir son kullanma tarihi yoktur ve yukarıdaki kurslar için sınırsız kullanıcı tarafından erişilebilir.

     

OJEMB Homepage – EMBS

 

Başlangıç Tarihi

14 Nisan 2020 - Süresiz

 

 

IEEE OJEMB (The IEEE Open Journal of Engineering in Medicine and Biology): COVID-19 ile mücadelede yardımcı olabilecek araştırma ve verilerin hızlı bir şekilde gözden geçirilmesi, analiz edilmesi ve yayınlanması için hızlı bir yayın mekanizması başlattı. Ön saflarda çalışan klinisyenler ve mühendisler için İlgili, yüksek kaliteli bilgileri hızlı bir şekilde yayılmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

Yüksek kaliteli, ilgili makalelerin mümkün olduğunca kısa sürede dağıtılmasını sağlayacak hızlandırılmış bir hakemlik süreci taahhüt edilmektedir.

Uygunluğun değerlendirilmesi için ilgili yayın kuruluna bir özet gönderiniz:  HEMEN GÖNDER

Aşağıdaki taslakları kullanabilirsiniz;

Editorial Template OJEMB

OJEMB Template – Science Letter

OJEMB-Template Technology-Letter

OJEMB-Template Data-Manuscript

Scholar One üzerinden de hızlı bir makale gönderebilirsiniz;  GÖNDER