Haberler

Web of Science & InCites Programları Eğitim Semineri Düzenlendi.

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından Web of Science & InCites Programları E-Sertifikalı Eğitim Semineri düzenlendi. 28 Mart 2019 tarihinde Ahi Evran Kongre ve Kültür Merkezi 15 Temmuz Milli İrade Salonunda gerçekleşen seminerde firma yetkilisi Derya Soğuksu Web of Science & InCites veri tabanı programları hakkında bilgi verirken seminere akademik ve idari personel de yoğun ilgi gösterdi.

Seminerde Web of Science & InCites programlarının kullanımı hakkında bilgiler veren firma yetkilisi Derya Soğuksu, Web of Science & InCites programlarının akademik kariyerlerini geliştirmek isteyen akademisyenler ve öğrenciler için oldukça verimli birer program olduklarını anlattı. Web of Science & InCites programlarının 250’den fazla Fen bilimleri, Sosyal bilimler, Sanat ve İnsani bilimler disiplin içeriği ile atıf referans tarama imkanı sağladığını dile getiren Soğuksu, programların ayrıca yönetici ve akademisyenlerin verimliliklerini ölçme ve karşılaştırma yapma imkânı sunduğunu, uluslararası performans göstergeleri de incelemeyi mümkün kıldığını belirtti. Web of Science & InCites programları ile temel verileri keşfederek veri setleri oluşturulabildiğini ve araştırma performanslarının kıyaslandığını anlatan firma yetkilisi Derya Soğuksu, Web of Science & InCites programının akademisyenler ve öğrenciler için ideal birer veri tabanı programı olduklarıni söyledi.

Web of Science & InCites Programları E-Sertifikalı Eğitim Semineri katılımcıların sorularının yanıtlanmasının ardından sona erdi.