Haberler

Merkez Kütüphane Kullanıcı Eğitimleri Devam Ediyor.

 

* Daire Başkanlığımız tarafından Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Dış Ticaret ve İşletme Yönetimi programları öğrencilerine, 25 Kasım 2020 tarihinde Kütüphaneci Mesut FAŞDAK tarafından “Kütüphane E-Kaynaklarının Tanıtımı ve Uzaktan Erişim” konulu online eğitim verildi.

Eğitimde öğrencilere öncelikli olarak Daire Başkanlığımız ve Merkez Kütüphane ile ilgili bilgiler verilirken ardından kütüphane web sayfası üzerinden tarafımızca verilen hizmetler, basılı ve elektronik kaynaklar, bu kaynakların nasıl kullanılacağı ve e-kaynaklara uzaktan erişimin nasıl yapılacağı ile ilgili konularda bilgiler verildi.

 

* Daire Başkanlığımız tarafından Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisans öğrencilerine, 04 Aralık 2019 tarihinde Kütüphaneci Mesut FAŞDAK aracılığıyla “Kütüphane Tanıtımı ve Basılı-Elektronik Kaynakların Kullanımı Eğitimi” verildi. Dr. Öğr. Üyesi Selim BİÇEN koordinatörlüğünde 04 Aralık 2019 tarihinde Ahi Evran Kongre ve Kültür Merkezi Şeyh Edebali Salonu'nda gerçekleşen eğitimde öğrencilere öncelikli olarak, Daire Başkanlığımız ve Merkez Kütüphane ile ilgili bilgiler verilirken ardından kütüphane web sayfası üzerinden tarafımızca verilen hizmetler, basılı ve elektronik kaynaklar ve bu kaynakların nasıl kullanılacağı ile ilgili konularda bilgiler verildi.

 

* Daire Başkanlığımız tarafından Yabancı Diller Yüksekokulu hazırlık sınıfı öğrencilerine, 20 Kasım 2019 tarihinde Kütüphaneci Mesut FAŞDAK aracılığıyla “Kütüphane Tanıtımı ve Basılı-Elektronik Kaynakların Kullanımı Eğitimi” verildi. Öğr. Gör. Zeynep KOÇALİ koordinatörlüğünde 20 Kasım 2019 tarihinde Yabancı Diller Yüksekokulu'nda gerçekleşen eğitimde öğrencilere öncelikli olarak, Daire Başkanlığımız ve Merkez Kütüphane ile ilgili bilgiler verilirken ardından kütüphane web sayfası üzerinden tarafımızca verilen hizmetler, basılı ve elektronik kaynaklar ve bu kaynakların nasıl kullanılacağı ile ilgili konularda bilgiler verildi.

 

* Daire Başkanlığımız tarafından Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans öğrencilerine, 25 Ekim 2019 tarihinde Kütüphaneci Mesut FAŞDAK aracılığıyla “Kütüphane Tanıtımı ve Basılı-Elektronik Kaynakların Kullanımı Eğitimi” verildi. Dr. Öğr. Üyesi Öner AKGÜL koordinatörlüğünde 25 Ekim 2019 tarihinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde gerçekleşen eğitimde öğrencilere öncelikli olarak, Daire Başkanlığımız ve Merkez Kütüphane ile ilgili bilgiler verilirken ardından kütüphane web sayfası üzerinden tarafımızca verilen hizmetler, basılı ve elektronik kaynaklar ve bu kaynakların nasıl kullanılacağı ile ilgili konularda bilgiler verildi.

 

* Daire Başkanlığımız tarafından Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu - Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölümü, Çağrı Hizmetleri Programı öğrencilerine, 23 Ekim 2019 tarihinde Kütüphaneci Mesut FAŞDAK aracılığıyla “Kütüphane Tanıtımı ve Basılı-Elektronik Kaynakların Kullanımı Eğitimi” verildi. Öğr. Gör. Merve TURPÇU koordinatörlüğünde 23 Ekim 2019 tarihinde Yunus Emre Toplantı Salonu'nda gerçekleşen eğitimde öğrencilere öncelikli olarak, Daire Başkanlığımız ve Merkez Kütüphane ile ilgili bilgiler verilirken ardından kütüphane web sayfası üzerinden tarafımızca verilen hizmetler, basılı ve elektronik kaynaklar ve bu kaynakların nasıl kullanılacağı ile ilgili konularda bilgiler verildi.

 

* Daire Başkanlığımız tarafından Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Yönetim ve Organizasyon Bölümü İşletme Yönetimi Programı öğrencilerine, 21 Ekim 2019 tarihinde Kütüphaneci Mesut FAŞDAK aracılığıyla “Kütüphane Tanıtımı ve Basılı-Elektronik Kaynakların Kullanımı Eğitimi” verildi. Öğr. Gör. Ömür ÇETİNKAYA koordinatörlüğünde 21 Ekim 2019 tarihinde Yunus Emre Toplantı Salonu'nda gerçekleşen eğitimde öğrencilere öncelikli olarak, Daire Başkanlığımız ve Merkez Kütüphane ile ilgili bilgiler verilirken ardından kütüphane web sayfası üzerinden tarafımızca verilen hizmetler, basılı ve elektronik kaynaklar ve bu kaynakların nasıl kullanılacağı ile ilgili konularda bilgiler verildi.

 

* Daire Başkanlığımız tarafından Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu - Dış Ticaret Bölümü öğrencilerine, 16 Ekim 2019 tarihinde Kütüphaneci Mesut FAŞDAK aracılığıyla “Kütüphane Tanıtımı ve Basılı-Elektronik Kaynakların Kullanımı Eğitimi” verildi. Öğr. Gör. Evrim AĞAÇDELEN koordinatörlüğünde 16 Ekim 2019 tarihinde Ahi Evran Kongre ve Kültür Merkezi Şeyh Edebali Salonu'nda gerçekleşen eğitimde öğrencilere öncelikli olarak, Daire Başkanlığımız ve Merkez Kütüphane ile ilgili bilgiler verilirken ardından kütüphane web sayfası üzerinden tarafımızca verilen hizmetler, basılı ve elektronik kaynaklar ve bu kaynakların nasıl kullanılacağı ile ilgili konularda bilgiler verildi.

 

* Daire Başkanlığımız tarafından Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu - Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölümü, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı öğrencilerine, 03 Ekim 2019 tarihinde Kütüphaneci Mesut FAŞDAK aracılığıyla “Kütüphane Tanıtımı ve Basılı-Elektronik Kaynakların Kullanımı Eğitimi” verildi. Öğr. Gör. Merve TURPÇU koordinatörlüğünde 03 Ekim 2019 tarihinde Yunus Emre Toplantı Salonu'nda gerçekleşen eğitimde öğrencilere öncelikli olarak, Daire Başkanlığımız ve Merkez Kütüphane ile ilgili bilgiler verilirken ardından kütüphane web sayfası üzerinden tarafımızca verilen hizmetler, basılı ve elektronik kaynaklar ve bu kaynakların nasıl kullanılacağı ile ilgili konularda bilgiler verildi.

 

* Daire Başkanlığımız tarafından Yabancı Diller Yüksekokulu Hazırlık Sınıfı öğrencilerine, 17 Nisan 2019 tarihinde Kütüphaneci Mesut FAŞDAK aracılığıyla “Kütüphane Tanıtımı ve Basılı-Elektronik Kaynakların Kullanımı Eğitimi” verildi. Öğr. Gör. Songül TAŞ koordinatörlüğünde Öğr. Gör. Zeynep KOÇALİ ve Öğr. Gör. Betül ERGİNBAŞ'ın katılımlarıyla 17 Nisan 2019 tarihinde Yabancı Diller Yüksekokulu'nda gerçekleşen eğitimde öğrencilere öncelikli olarak, Daire Başkanlığımız ve Merkez Kütüphane ile ilgili bilgiler verilirken ardından kütüphane web sayfası üzerinden tarafımızca verilen hizmetler, basılı ve elektronik kaynaklar ve bu kaynakların nasıl kullanılacağı ile ilgili konularda bilgiler verildi.

 

* Daire Başkanlığımız tarafından Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi ve İşletme Yönetimi Ana Bilim Dalı öğrencilerine ve bölüm öğretim elemanlarına, 15 Mart 2019 tarihinde Kütüphaneci Mesut FAŞDAK aracılığıyla “Kütüphane Tanıtımı ve Basılı-Elektronik Kaynakların Kullanımı Eğitimi” verildi. Öğr. Gör. Nihan ÇAĞLAYAN ve Öğr. Gör. Burhan DEMİRDAŞ koordinatörlüğünde 15 Mart 2019 tarihinde Merkez Kütüphane ve Merkez Kütüphane Çalışma Salonunda gerçekleşen eğitimde öğrencilere öncelikli olarak, Daire Başkanlığımız ve Merkez Kütüphane ile ilgili bilgiler verilirken ardından kütüphane web sayfası üzerinden tarafımızca verilen hizmetler, basılı ve elektronik kaynaklar ve bu kaynakların nasıl kullanılacağı ile ilgili konularda bilgiler verildi.

 

* Daire Başkanlığımız tarafından Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı lisansüstü öğrencilerine ve bölüm öğretim elemanlarına, 14 Mart 2019 tarihinde Kütüphaneci Mesut FAŞDAK aracılığıyla “Kütüphane Tanıtımı ve Basılı-Elektronik Kaynakların Kullanımı Eğitimi” verildi. Doç. Dr. Çağrı ÖZTÜRK DEMİRBAŞ ve Doç. Dr. Tekin ÇELİKKAYA koordinatörlüğünde 14 Mart 2019 tarihinde Merkez Kütüphane ve Merkez Kütüphane Çalışma Salonunda gerçekleşen eğitimde öğrencilere öncelikli olarak, Daire Başkanlığımız ve Merkez Kütüphane ile ilgili bilgiler verilirken ardından kütüphane web sayfası üzerinden tarafımızca verilen hizmetler, basılı ve elektronik kaynaklar ve bu kaynakların nasıl kullanılacağı ile ilgili konularda bilgiler verildi.

 

* Daire Başkanlığımız tarafından Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Bölümü ikinci öğretim öğrencilerine, 05 Mart 2019 tarihinde Kütüphaneci Özge ÖZASLAN aracılığıyla “Kütüphane Tanıtımı ve Basılı Kaynakların Kullanımı Eğitimi” verildi.

Öğr. Gör. Fatih KESKİNKILIÇ koordinatörlüğünde Merkez Kütüphanede gerçekleştirilen eğitimde öğrencilere öncelikli olarak Daire Başkanlığımız ve Merkez Kütüphane ile ilgili bilgiler verilirken ardından kütüphane web sayfası üzerinden tarafımızca verilen hizmetler, basılı kaynaklar ve bu kaynakların nasıl kullanılacağı ile ilgili konularda bilgiler verildi.

 

* Daire Başkanlığımız tarafından Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü lisansüstü öğrencilerine ve bölüm öğretim elemanlarına, 05 Mart 2019 tarihinde Kütüphaneci Mesut FAŞDAK aracılığıyla “Kütüphane Tanıtımı ve Basılı-Elektronik Kaynakların Kullanımı Eğitimi” verildi. Prof. Dr. Kamile ŞANLI KULA koordinatörlüğünde 05 Mart 2019 tarihinde Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü Seminer Salonunda gerçekleşen eğitime, Daire Başkanlığımız adına Küt. ve Dok. Daire Başkanı Dilber SARIKAYA, Kütüphaneci Özge ÖZASLAN, Bilgisayar İşletmeni Çağrı ÇELİK ve Kütüphaneci Mesut FAŞDAK katıldı.

Eğitimde öğrencilere öncelikli olarak Daire Başkanlığımız ve Merkez Kütüphane ile ilgili bilgiler verilirken ardından kütüphane web sayfası üzerinden tarafımızca verilen hizmetler, basılı ve elektronik kaynaklar ve bu kaynakların nasıl kullanılacağı ile ilgili konularda bilgiler verildi.