Haberler

Üniversite Daire Başkanları Tanışma ve Verimlilik Çalıştayı’na Katılım Gerçekleştirildi.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi tarafından 2 Kasım 2017 Perşembe günü başlayan ve üç gün süren ‘Üniversite Daire Başkanlıkları Tartışma ve Verimlilik Çalıştayı’na KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği Üyesi üniversitelerin daire başkanları, müdür ve şefleri katıldığı çalıştaya, birimimiz adına Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Dilber SARIKAYA katıldı.  

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özensel açılış konuşmasında, 2012’de KOP idaresi bünyesinde 6 üniversiteyle başlayan ve bugün 11 üniversiteye ulaşan bu önemli organizasyonun bu bölgenin temel ekonomik, sosyal ve kültürel potansiyelini harekete geçirme, açığa çıkarma açısından çok önemli bir işleve sahip olduğunu vurguladı.

Açılış konuşmalarının ardından gruplar halinde gerçekleştirilecek olan çalıştay oturumlarına geçildi.

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölgesi Üniversiteler Birliği üyesi üniversitelere yönelik düzenlenen ‘Üniversite Daire Başkanlıkları Tartışma ve Verimlilik Çalıştayı’nın devamında ise ‘İslam’da Çalışma Hayatı’ ile ‘Adab-ı Muaşeret ve Etkili İletişim’ konulu konferanslar düzenlendi.