PoolText Report Programına Abone Olunmuştur.
12.5.2022

 

Daire Başkanlığımız tarafından akademik yayıncılık çalışmalarını desteklemek amacıyla sağlayıcı firma ile yapılan görüşmeler doğrultusunda bilimsel makalelerin yapısal bazda objektif değerlendirmesini yapan ve akademisyen ile araştırmacılar için bilimsel yayın süreçlerinin etkinliğini artıran, Ankara ve Boston merkezli, MIT VMS (Massachusetts Institute of Technology VMS) destekli bir teknoloji platformu PoolText Report programına 200 raporluk kota ile (programa üye olan her bir kullanıcımıza 3 doküman yükleme hakkı tanımlanmıştır.) abone olunmuştur. Abone olunan veri tabanına ulaşmak için Tıklayınız.

PoolText Report Programı: Bilimsel makalelerin yapısal bazda objektif değerlendirmesini yapan ve akademisyen ile araştırmacılar için bilimsel yayın süreçlerinin etkinliğini artıran, Ankara ve Boston merkezli, MIT VMS (Massachusetts Institute of Technology VMS) destekli bir teknoloji platformudur. Yapay zeka tabanlı İngilizce “Proofreading” servisi ve yapısal kontroller (benzerlik, referans kalitesi, yapısal bütünlük) ile Makale Geribildirim Raporu hazırlama konularında yardımcı olmaktadır. PoolText; yapay zeka ve makine öğrenmesi teknolojilerini kullanarak;

-- Makalenizdeki İngilizce kullanımını akademik yazım odaklı kontol eder ve olası gramer, noktalama, imla hatalarına dair dakikalar içerisinde düzeltme önerileri oluşturur.
-- Makalenizi 50'den fazla yapısal noktada analiz eder ve iyileştirme tavsiyelerinde bulunur.
-- Makalenizdeki olası yapısal sorunlardan kaynaklı zaman kayıplarının önüne geçmenizi sağlar ve hedeflediğiniz dergiden kabul alma ihtimalinizi artırır. 

PoolText programını kullanmak için gerekli Üyelik Hesabı Oluşturma, Rapor kullanımı için atılması gereken adımlara ve PoolText Report'a dair detaylı bilgiye aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Türkçe -  https://www.pooltext.com/landing/institution/ahievran/tr

İngilizce - https://www.pooltext.com/landing/institution/ahievran/en