InCites Benchmarking & Analytics Programı
14.1.2022

InCites Benchmarking & Analytics Programı

 

InCites; Akademik ve kamu kurumları için ulusal veya uluslararası bağlamda rakiplerin/modellerin üretkenliği ve kıyaslama çıktısını analiz etmek için kullanılan, atıf temelli bir değerlendirme aracıdır. Incites Benchmarking & Analytics, Dünya genelinde 300 ülkeden 9000’e yakın araştırma kurumunu inceler. Incites ile kişi, kurum, ülke karşılaştırmaları yapabilir; analiz çıktılarını raporlayabilirsiniz. İşbirliği sekmesi ile gerek yurt içi gerekse yurt dışı ortak yayınlarınızı görebilir ve araştırmalarınıza yön verebilirsiniz. Incites yaptığı bilimsel analiz ve metrikler ile kurumların stratejik olarak vizyonlarına ve planlamalarına ciddi katkılar sağlamaktadır.

InCites; tamamen entegre olarak karşılaştırmalı değerlendirmeler ve analizler sağlar. İhtiyacınız olan cevapları InCites ile kolayca edinebilirsiniz. Görsel araçlarla zenginleştirilmiş yeni nesil InCites arayüzü, hem işe yeni başlayan araştırmacılar hem de tecrübeli olanlar için yeterince esnek ve kullanımı kolay bir şekilde tasarlanmıştır.

   · Web of Science ile sorunsuz bir şekilde çalışan veri kümeleri

   · Temel performans göstergeleri gibi makale kayıtlarına tam bir şeffaflıkla güvenle erişebilme

   · Kişiselleştirme seçenekleri ile iş akşınızı kolayca özelleştirme imkanı sağlar.

Yeni nesil InCites, Web of Science’ dan sağlanan sektörün en güvenilir içerik ve ispatlanmış atıf ölçütlerini kullanmaktadır. Yenilenmiş arayüzüyle bu eşsiz çözüm ile kurum yönetimleri, fon sağlayıcılar, kamudaki karar alıcılar, bilgi profosyenelleri, araştırmacılar, kütüphaneciler ve yayıncılar araştırma değerlendirmesi ve karşılaştırması konusunda kesinlikle büyük bir fayda sağlayacaktır.

Clarivate Analytics Research Analytics çözümleri, kurumların araştırma faaliyetlerini daha iyi anlamasına, programlarıyla önde gelen araştırmacıları etkilemesine, fon sağlamayı garanti altına almasına, işbirlikleri kurmasına, benzerleri arasında karşılaştırma yapmasına ve kaynakların etkin dağılımına yardımcı olmaktadır.

NOT: WoS platformundan Incites’a geçiş, data setleri oluşturmak, WoS’tan veri kaydetmek gibi işlemler içi kayıt (register) olmak zorunludur. InCites programına ulaşmak için Tıklayınız.

Online Türkçe Tanıtım ve Kullanım Sunumu: https://prezi.com/qpfepaqxd5hq/incites-tantm-ve-kullanm-sunumu/